Fotografické workshopy a fotografické dílny

Workshop módní fotografie v exteriéru a interiéru

Vyhlášené termíny:

28. – 29. duben 2018 volno
Cena: 6 900 Kč

Módní fotografie prošla za dobu své existence dlouhým a bouřlivým vývojem. Současné odívání a propagovaný produkt musí stát na osobitém estetickém stylu, který je podpořen vhodným příběhem, exotický pojetím a mnohdy i sexuálním podtextem. Není proto žádným překvapením, že práce nejvyhlášenějších světových autorů dnes visí v galeriích a jsou považovány za umění nebo jeho předstupeň. Slavný francouzský módní fotograf Jeanloupe Sieff charakterizoval svou profesi těmito slovy: „Naší prací je vzbudit přání, rozdmýchat emoce, vyprovokovat reakce.“

Máte i Vy v sobě potřebu rozdmýchávat emoce, zajímáte se o módní fotografii a chcete si otestovat svůj potenciál v této atraktivní fotografické disciplíně? Ať jsou vaše ambice nebo důvody jakékoliv, určitě se vyplatí s touto specifickou profesí předem blíže seznámit a proniknout do jejího zákulisí.

A k tomu je určen můj dvoudenní workshop módní fotografie. Jeho cílem je nejen osvojení si obecných teorií ale především zvládnutí těch jednodušších ale i pokročilejších fotografických postupů, vedoucích ke zhotovení moderní módní fotografie.

Tento žánr je příliš složitý a náročný na to, aby se nám podařilo odkrýt veškerá jeho tajemství a úskalí během jediného dne. Budete mít příležitost spolupodílet se na realizaci „zakázky“ od samého počátku, tedy včetně její přípravy. Ani ty nejtalentovanější fotografové světa módy by totiž nedokázali své snímky pořídit bez spolupráce se stylisty, vizážisty a řadou dalších profesí. Musíte se proto umět orientovat v problematice líčení, účesů nebo stylu oblékáni. Velice důležité je naučit se vést malý kreativní tým a správně instruovat své spolupracovníky.

V rámci dvoudenního workshopu máte příležitost se naučit minimálně dvakrát více!

Během dvou dnů budete fotografovat v diametrálně odlišných světelných podmínkách. První den Vás naučím činnostem, nezbytným k vytvoření fotografované scény a správnému nasvícení módních snímků v interiéru. Na přítomné modelce budou demonstrovány způsoby nastavení světel a nasvícení modelu, které známe z časopisů nebo módních katalogů ale o kterých profesionální fotografové neradi podrobně mluví.

Druhý den bude fotografování naopak především v exteriérech. To bude příležitost Vás zasvětit do tajemství tzv. „key shiftingu“, tedy ovlivňování rovnováhy přirozeného světla a zábleskového zařízení.

Během fotografického workshopu se dozvíte a naučíte:

  • Jak probíhá zadání fotografické zakázky v praxi
  • O doporučeném příslušenství k fotografování módy a fotografickým žargonem
  • Seznámíte s ateliérovou osvětlovací technikou i bateriovým generátorem
  • Naučíte se pracovat s odraznými a difusními deskami
  • Práci s ateliérovou osvětlovací technikou - základním i pokročilým způsobům svícení jako je short lighting, broad lighting, butterfly lighting, split lighting apd.
  • Co je to dynamický rozsah scény a světelný poměr - poměru intenzit světel hlavního a doplňkového a stanovení správné expozice
  • úpravě modelu před fotografováním a demonstraci práce vizážisty
  • základům kompozice a vztahu mezi barvami
  • širokému rozsahu póz těla a pozic končetin
  • korekci a potlačení „nedokonalostí“ fotografovaných osob

Workshop se skládá ze dvou naprosto odlišných způsobů práce se světlem, doplněných řadou profesionálních rad a tipů. Po oba dny bude kladen velký důraz na komunikaci a práci s modelem. Ukážeme si vhodné pózy a pozice rukou, nohou či hlavy, aby výsledek naší práce vypadal dobře a přirozeně. Všichni účastníci kurzu dostanou maximální prostor pro samostatnou práci a vše si budou moci sami vyzkoušet.

Během celého workshopu se Vám dostane spousta praktických rad a profesionálních konzultací.

Pořízením fotografií ale práce fotografa dnes zdaleka nekončí a naši „zakázku“ proto společně dotáhneme až do její finalizace. Naše dvoudenní snažení bude zakončeno výběrem pořízených fotografií a předvedeme si retušovací techniky, používaných v módní fotografii. Závěrečné práce účastníků workshopu budou prezentovány projekční technikou přímo v ateliéru a opět na nich budou demonstrovány případné chyby, kterých by se měli účastníci do budoucna vyvarovat.

Komu je workshop určen

Pro všechny příznivce digitální fotografie, kteří se chtějí seznámit s profesionálními způsoby práce módního fotografa na interiérových a exteriérových lokacích. Úrovní prezentovaných informací je určen pro méně i více pokročilé fotografy.

Důležité informace o konání workshopu:

Nejbližší termín:
28. – 29. duben 2018, 9:00 – 16:30 volno
Doba trvání:
2x 7,5 hodiny
Místo konání:
Praha 4 Nusle
Cena workshopu s DPH:
6 900 Kč
Počet účastníků:
maximálně 10
Další informace:
Pro lepší osvojení si veškeré probírané problematiky doporučuji absolvovat workshop s notebookem a instalovaným editačním programem (ideálně Adobe Photoshop nebo Lightroom).

Aktuální fotokurzy

Dárkové poukazy

Dárkový poukaz na fotografické kurzy

Na fotografické kurzy nebo workshopy z mé nabídky můžete koupit poukaz s celoroční platností jako dárek.

Kontaktujte mne