Fotografické workshopy a fotografické dílny

Workshop sportovní fotografie

Vyhlášené termíny:

27.8. 2017 volno
bude vypsán na podzim volno
Cena: 2 990 Kč

Stejně jako v řadě sportovních disciplín i ve sportovní fotografii rozhodují o úspěchu nikoliv sekundy ale pouhé jejich zlomky. Podobně jako sportovec i úspěšný sportovní fotograf musí mít alespoň špetku toho talentu. Především pak oba musí disponovat velkou fantazii, předvídavostí, zkušenostmi a mnohdy mít na své straně i trochu toho štěstí.

Přijď si otestovat nakolik jsi talentovaný a schopný reportér!

Sportovní fotografie je specifickou odnoží novinářské fotografie, neboli fotoreportáže. Řada úspěšných a oceňovaných reportérů si mimo zpravodajskou a informační povinnost ráda a často nafotí i „něco“ navíc. To „něco“ jsou paradoxně ty fotografie, pro které se v dennících nebo na zpravodajských serverech málokdy najde místo. Právě tyto snímky nám ale mnohem více a častěji utkví v paměti a které známe z výstav jako je World Press Photo nebo Czech Press Photo.

Cesta k úspěch je ale dlouhá a trnitá. Kdo se však na ni nikdy nevydá, nedojde cíle. Někde je třeba začít. A tuto šanci ti nabízí právě náš workshop. Bez základních znalostí a dobrého zvládnutí fotografické techniky to ovšem nepůjde.

Během dopolední teoretické části workshopu probereme:

  • Základní a doporučené vybavení a příslušenstvím
  • Jak správné určit expozici
  • Jak fotografovat při nízké hladině osvětlení
  • Základy kompozice a význam barev na lidské vnímání
  • Proč doporučujeme fotit do formátu raw.
  • Jak zvolit vhodné místo k fotografování
  • Jak docílit zdařilého panningu
  • Řadu profesionálních tipů a triků
  • Pravý „reportérský“ žargon
  • ... a mnoho dalšího

Nezůstaneme ale pouze u nudné teorie. Ukážeme si i příklady „reklamní“ sportovní fotografie včetně informací z pozadí jejich vzniku a pobesedujeme nad řadou autorských fotografií, u kterých právě výtvarná stránka hraje prim. Prostě ti umožníme nahlédnou do atraktivního prostředí sportovní fotografie ze všech jejich úhlů. A nejen to, můžeš ho rovnou pocítit na vlastní kůži.

Pojď s námi fotografovat skutečný tenisový turnaj ATP nebo elitní maratonské běžce!

V rámci praktické části našeho workshopu budeš mít mimořádnou příležitost si nabyté teoretické poznatky ještě týž den ověřit v praxi. A to při zcela ojedinělé události. Budeme mít možnost fotografovat elitní africké běžce přímo v historickém jádru města, v blízkosti pražské Židovské čtvrti nebo profesionální tenisový turnaj okruhu ATP Praque Open Challenger 2014 na pražské Štvanici.

Ani zhotovením spousty fotografií ale naše spolupráce neskončí! Na závěr dne společně posedíme a při sklence dobrého vína si promítneme a „ohodnotíme“ jednotlivé práce.

Komu je fotografický workshop určen

Svou úrovní je workshop určen pro mírně pokročilé i pokročilejší fotografy s vlastní jednookou digitální zrcadlovkou.

Našim cílem je podobně spokojený účastník workshopu jako pan L. Vejtruba z Děčína:
Dobrý den pane Rodingere, chtěl bych Vám a panu Sidorjakovi touto cestou poděkovat za workshop – sportovní fotografie, dne 11.6.2013 na Štvanici. Byl to jeden z nejlepších workshopů, který jsem kdy absolvoval. Dodatečně se omlouvám za mé dotazy, kterými jsem rozbil Vaši prezentaci (v klidu domova jsem si ji prohlédl – vynikající, především oceňuji ukázky nastavení v různých sportovních situacích). Některé dotazy jsem měl připravené předem a některé mě napadly až v ateliéru nebo na Štvanici...

Důležité informace o konání workshopu:

Nejbližší termín:
27.8. 2017 , 8:00 - 16:00 hod. volno
Další termín:
bude vypsán na podzim volno
Doba trvání:
8 hodin
Místo konání:
Hořice
Cena workshopu s DPH:
2 990 Kč
Počet účastníků:
maximálně 10
Další informace:
Aby jste si mohli co nejlépe osvojit veškerou probíranou problematiku, doporučujeme absolvovat kurz s vlastním digitálním fotoaparátem, případně notebookem s instalovaným editačním programem.

Aktuální fotokurzy

Dárkové poukazy

Dárkový poukaz na fotografické kurzy

Na fotografické kurzy nebo workshopy z mé nabídky můžete koupit poukaz s celoroční platností jako dárek.

Kontaktujte mne