Blog

O čem přemýšlím, když zrovna nefotografuji, co nového chystám nebo na čem zajímavém jsem nedávno pracoval, co mi dělá v mé fotografické profesi starosti i radosti – prostě o všem, co se děje v mém fotografickém světě, se dočtete v následujících článcích.

Vážená paní, vážený pane,

V uplynulých třech letech jsme zachovali ceny elektřiny (fotografických služeb) v nezměněné podobě a zajišťovali pro Vás stabilní dodávku elektřiny (stabilní úroveň naší práce) a kvalitní zákaznický servis (kvalitně odvedenou práci na profesionální úrovni).

Číst dál...

Každé vydání FotoVidea je trochu jiné. Tak to má být. Tentokrát je hodně o kráse krajin, kterou tak umí nafotit jen málokdo a hlavně také o fotografických soutěžích. Některé v tomto vydání vyhlašujeme (ty dlouhodobé i krátkodobé) a u jiných prezentujeme jejich výsledky. Na léto jako stvořené!  Můžete si vybrat, fotit a plánovat a nahrávat. Téma si zvažte, jaké se vám hodí, a pusťte se do toho s časopisem FotoVideo v ruce, ceny jsou velmi významné.

Když jsme plánovali (což občas docela nechtěně děláme…) naše dvě letní vydání, která bývají prodejně velmi úspěšná asi i díky tomu, že si je berete na dovolenou nebo proto, že prostě máte více času si sednout a číst a prohlížet, říkali jsme si, že určitě budete mít v létě i více příležitostí fotit. A tak zatímco hned v úvodu si můžete prohlédnout vítězné snímky těch nejlepších v národním kole EISA PHOTOGRAPHY MAESTRO 2018 a popřát naší jedničce hodně úspěchů v celoevropském klání, tak na dalších stranách už to jsou samé výzvy k soutěžení.

Témat je více, aby si každý mohl vybrat to své a ti univerzální se mohli účastnit všech, ceny fakt hodnotné a kvalitu necháme jen a jen na vás. Dokonce si na své přijdou i přátelé analogu, což už tu dlouho nebylo, neboť analogová fotografie pod tlakem digitálu z většiny současných soutěží téměř vymizela. Hlavně se nebojte a neotálejte, léto je zatím jako vymalované a většina těch soutěžních témat je více letních než zimních. Ale do ničeho vás netlačíme, jste svobodní a doufáme, že i tak trochu svobodomyslní a hlavně kreativní a tak je to už jen na vás. Zkušenosti z našeho Fotografa roku už určitě máte!

 

Vyberte si z obsahu červencového vydání časopisu FotoVideo:

INSPIRACE: EISA PHOTOGRAPHY MAESTRO 2018

Seznamte se se třemi nejlepšími českými fotografy z našeho národního kola

GITZO INSPIRUJE: S ONDŘEJEM PROSICKÝM NA SAFARI

To bylo během natáčení videí v Botswaně… vypráví moc zajímavě.

SOUTĚŽ: CEWE PHOTO AWARD 2019

Zúčastněte se nejbohatší fotografické soutěže světa, která je současně i největší s tisícovkou cen.

INSPIRACE: MARTIN RAK NEJEN O MILOVANÝCH DOLOMITECH

Miluje focení nejkrásnějších míst naší planety. Jeho krajiny jsou pohádkové.

ANALOGOVÁ ŠKOLA: ZVĚTŠUJEME FOTOGRAFIE

 V temné komoře završíme cyklus základů klasického procesu přípravy nejlepších fotografií.

TECHNIKA: BEZ NICH BYSTE SI JEN TĚŽKO ZAFOTILI

Opravdu se rychlé paměťové karty vyplatí? Přečtěte si podrobný výklad. Určitě se vám bude hodit

  1. FOTOGRAF ROKU – VÝBORNÉ FOTOGRAFIE NĚKTERÝCH Z VÁS – BLAHOPŘEJEME!

Deset nejlepších snímků našich juniorů. Vedle dvaceti vašich nejlepších snímků v hlavní kategorii sledujte i nadějné, mladé fotografy!

 

Kvalitní dárky v našem předplatném! Na léto se fakt hodí. Vždy ušetříte a budete mít pohodu, klid a ještě praktický dárek k tomu!

Předplaťte si nás! Dostanete současně výhodný dárek ZDARMA dle vašeho výběru (třeba předplatné grafického programu na celý rok nebo unikátní diář s fotografiemi ze soutěže Fotograf roku či voucher na rychlé stahování na serveru Ulož.to, slevy od Fokapo a nově od CEWE a Kamila Rodingera a další…) a to jeden vybraný i v případě, že jste stálým předplatitelem a předplatné si obnovujete. Objednávejte hned a vybírejte zde.

… to tvrdil americký průmyslník Henry Ford. Platí to v řadě lidských činností, sportovní fotografii nevyjímaje. Tajemství zdařilých fotek totiž nespočívá pouze ve správném nastavení fotoaparátu. Je důležité se orientovat v dané sportovní disciplíně. Vědět, kdo je favorit, ve které ruce drží hráč raketu, jakou nohou ten který fotbalista kope, najít správný úhel záběru, umět malinko předvídat a spoustu dalších věcí.

Číst dál...

Začátkem tohoto roku jsme vám slíbili, že budeme přinášet nejen kvalitní českou a slovenskou fotografii, ale že se pokud možno v každém vydání podíváme někam do vzdálenějšího světa a nabídneme vám fotografické příběhy těch, kteří se pohybují v ještě náročnější konkurenci. Tak činíme a v tomto vydání dokonce dvojnásobně!

Číst dál...

Občas mě moje profese zavede dále než do Aše. Je to pochopitelně příjemné zpestření. A jako velký fanda do létání o to větší - dlouho jsem jako kluk snil o tom, že se stanu pilotem - když jde o služební cestu letadlem. Má to ovšem jeden háček, a tím je letecká přeprava techniky. Nedávno jsem takhle pracovně vyrazil do Londýna…

Číst dál...

Proč hned zítra ráno vyrazím do své trafiky pro nové číslo FotoVidea? Protože toho je opět spousta, na co se těším a chci si přečíst. A rozhodně to není jen profesionální povinnost. Obsah květnového vydání je totiž opět hodně bohatý a dělá si ambice se dostat nejen do všech schránek tisíců předplatitelů, ale i do vlastnictví těch, kteří ho kupují na novinových stáncích a v těch hezkých prodejnách tisku.

Číst dál...

Jsem staromilec. Nic s tím nenadělám. Pozná se to snadno. Kupříkladu nevyužívám služeb Deezeru ani Spotyfi. Muziku si k práci pouštím z cédéček. Kdybych byl alespoň malinko IN, převedl bych si všechny do empétrojky, přehrával je z počítače a velká hifi věž by uvolnila místo vysněné vinotéce. Ani to ale nemám v plánu, protože hluboké šrámy na duši, které mi zbyly poté, co jsem se musel vzdát gramofonových desek, se ještě zcela nezahojily. Stále mi chybí.

Číst dál...

V čase, kdy toto vydání vznikalo, bylo jaro stále ještě v očekávání. Fotografovat a natáčet ale nikdo nepřestal, ba právě naopak. Soutěžních snímků v letošních tématech Fotografa roku přibývalo a přibývá až neuvěřitelně. Jsem rád, že tak rádi fotíte a nestydíte své práce prezentovat. I v tomto dubnovém vydáni nejdete ty nejlepší snímky měsíce!

Číst dál...

Často mívám fotografické sny. Tedy abych byl přesný, nemám na mysli fotografování, odehrávající se ve stínu palem na rozpáleném písku opuštěné zátoky, zakončené milostným románkem s krásnou modelkou. Prostě sny, které vám samovolně vyvstanou ve chvílích, kdy by si hlava měla od práce naopak odpočinout. A nutno přiznat, že mé sny mají zpravidla blíže k hororu, než k romantice v duchu Madisonských mostů. Ve svých nočních můrách buď někde zapomínám brašnu s foťákem (což se bohužel ve skutečnosti už jednou stalo) nebo vcházím do vykradeného ateliéru (takový pokus zde již také byl, ale zloděj si naštěstí vylámal zuby na bezpečnostních dveřích), případně zcela uřícený dorážím na focení v jiný den či hodinu, než bylo dojednáno.

Číst dál...

Chtěla bych se zeptat, zda někdo neumí nebo nezná někoho, kdo by byl schopný odebrat z fotek vodoznak? Samozřejmě za finanční obnos! Fotek je cca. 25 a autor chce za jednu fotku 150 Kč, což mi přijde jako zlodějina a nedoplatila bych se… Děkuji.

Číst dál...

Aktuální fotokurzy

Dárkové poukazy

Dárkový poukaz na fotografické kurzy

Na fotografické kurzy nebo workshopy z mé nabídky můžete koupit poukaz s celoroční platností jako dárek.

Kontaktujte mne