Blog

O čem přemýšlím, když zrovna nefotografuji, co nového chystám nebo na čem zajímavém jsem nedávno pracoval, co mi dělá v mé fotografické profesi starosti i radosti – prostě o všem, co se děje v mém fotografickém světě, se dočtete v následujících článcích.

Má oblíbená fotografická inspirace je opět na stáncích. A nechybí ani rady, návody, recenze...

Samozřejmě i listopadové FotoVideo drží vaší oblíbenou linku, které začíná fotografickou inspirací, v níž se pro změnu a opět podíváme třeba do Japonska, na zajímavé portréty a také zvláštní projekt nadzemní a podzemní fotografie. Pozveme vás na oblíbený FotoŠkoda FEST, nabídneme recenze dvou úžasných knih, poradíme jak na sférickou fotografii, či jak si vybrat objektiv pro váš analogový přístroj. Nestačí? V listopadovém FotoVideo najdete i další články, které vás jistě zaujmou. Stačí si nás koupit!

Číst dál...

Zvětšili FotoVideo

Rozrostli se o celých osm stran nejen díky novinkám, které u uvnitř najdete vlastně ve stejném čase, v jakém je firmy odhalí na známém a tradičním veletrhu v Kolíně nad Rýnem. Vědí ale, že tato momentální aktuálnost je dost pomíjivá a tak ten důvod rozšíření je i v materiálech nadčasových. Které to jsou?

Nový Zéland

Fotografovat krajinu Nového Zélandu patří mezi svaté grály nejen našich fotografů.  Je tak působivá, krásná, překvapivá a rozmanitá, že se snad žádnému z těch, kteří tyto zázraky měli šanci zažít, nechce zpět domů. Na Nový Zéland jsme se obrazově vrátili podruhé v docela krátkém čase. Tentokrát vás po něm budou provázet až neskutečné snímky známé fotografky Laurie Winter. Laurie Winter ví, na které místa vás má zavést…

Japonsko

Ano, byl to náš úmysl, dát prostor hned dvěma velmi známých fotografům, kteří Japonsko a jeho metropoli v nedávné době navštívili. Tato ostrovní země a kolébka snad téměř veškeré současné fotografické a video techniky je opravdu jiná, fotograficky nesmírně zajímavá a působí romanticky a pro někoho až pohádkově. Zadívejte se s námi do snímků, kterým nechybí příběhy tak vzdálené a přitom tak krásné! Té inspirace najdete určitě moc.

Soutěžení

Víte, že se už osmnáctý ročník naší největší fotografické soutěže Fotograf roku blíží nezadržitelně do finále? Průběžné skóre ne napínavě blízké, na prvních místech stále není nic rozhodnuto. Kdo se stane celkovým vítězem? Kdo má šanci chlubit se skvělým titulem „Fotograf roku“?

A nezapomeňte na další naše soutěže! Můžete v nich vyhrát Huawei P20 Lite a nebo v té o koních dokonce bezzrcadlovku Canon. Soutěžit s námi se vyplatí!

Praktické tipy, rady a návody

V tomto novém, velkém vydání, které je opravdu nadčasové, vás čeká celých 17 stran fotografické praxe. Od naší oblíbené rubriky Mobilní focení přes důležitou a dokonale propracovanou FotoPoradnu a Analogovou školu po používání fotografického software a výběr tisku. Všechny tyto stránky jsou připravovány opravdovými odborníky, na které se opravdu můžete spolehnout. Začíst se do jejich řádků je opravdu třeba!

Novinky, novinky a zase novinky

Nový Canon, Nikon, Gitzo, Samsung, Lowepro, Manfrotto, EIZO, Nissin, DJI Mavic…. Stačíte si to všechno pročíst?

Vyberte si z velkého, říjnového FotoVideo třeba toto:

INSPIRACE: LAURIE WINTER – NOVÝ ZÉLAND

Projděte se rájem fotografických krajinářů

ROZHOVOR: FRANTIŠEK ORTMANN – LETNÍ LETNÁ

Jak se žije fotografovi v cirkusové maringotce?

REPORTÁŽ: PETR JAN JURAČKA – ZPRÁVY Z TOKIA

Petr byl tentokrát v Japonsku ovládán symbolem „Z“

NA CESTÁCH: DAVID GABERLE – JAPONSKÉ SVĚTLO

Street foto ve vizuálně vyspělé zemi

PRAXE: FOTOPORADNA PROFESIONÁLNĚ

 Zpracováváte fotky jako profesionál?

TECHNIKA: NOVINKY Z PHOTOKINA 2018

 Tentokrát bylo FotoVideo opravdu první

  1. FOTOGRAF ROKU: Nádherné téma: „Krajina inspiruje“ vyhodnoceno

Těch dvacet nejlepších seniorských snímků a k tomu ještě deset juniorských vám ukáže, jak dnes fotí ti nejlepší. Krajina klasická i současná? Prohlížejte si!

 

Naše velké dárky k celoročnímu předplatnému FotoVideo!

Předplaťte si nás! Dostanete současně výhodný dárek ZDARMA dle vašeho výběru (třeba předplatné grafického programu na celý rok nebo unikátní diář s fotografiemi ze soutěže Fotograf roku či voucher na rychlé stahování na serveru Ulož.to, slevy od CEWE a Kamila Rodingera a další…) a to jeden vybraný i v případě, že jste stálým předplatitelem a předplatné si obnovujete. Objednávejte hned a vybírejte zde.

Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve než se objeví ve volném prodeji a ještě k tomu ta cca 60% jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí!

Zářijové vydání časopisu FotoVideo si už od prvních stran užijete. Je plné toho nejlepšího a těch, kteří se o to nejkrásnější a nejlepší zasloužili. Naše vícenásobná blahopřání patří nejlepším fotografům i nejúspěšnějším firmám.

Číst dál...

Krásné léto prožíváme s vámi vlastně každý den. A každý měsíc se snažíme nabídnout to nejlepší a nejexkluzivnější.  Jsme rádi, že koupit si nás anebo předplatit, se vám vždy vyplatí.

Je fantastické, že můžeme stále ještě docela bez problémů cestovat a na cestách samozřejmě fotit a točit videa. Tím se tak trochu dostáváme k hodně pestré náplni tohoto srpnového vydání.  Je skutečně veskrze letní a prázdninové.  Zabývá se nejen událostmi, které k tomuto létu patří, ale i tím zmiňovaným cestováním, jež je pro mnoho z nás oblíbeným koníčkem.  Pojďme se společně na těchto srpnových stránkách podívat do pražského Mánesu na jednu velkou výstavu, prolétněme se s drony nad hradem Točník a s tím největším dronem nad úchvatnou krajinou irského pobřeží, nechme se pozvat na Nový Zéland, navštivme oblíbené fotografické destinace v Dolomitech, Toskánsku či na Islandu, podívejme se na krásnou svatbu a prohlédněme si nejlepší vaše černobílé fotky ze soutěže Fotograf roku. A tím opravdu ještě naše cestování nekončí! Více je uvnitř!

Možná si v záhlaví některých stránek či článků všimnete, že jsme se rozrostli o další nové tváře, se kterými se budete setkávat i v budoucnu pravidelně a jedna tvář ván bude pro změnu chybět. Ano, náš mnohaletý kolega Honza Vojtek se vydal na další, velkou a tentokrát zahraniční dráhu a s ohledem na náročnost nového povolání už nemůže plnit naše stránky svými zajímavými nápady, testy a postřehy. Slíbil však, že se občas ozve a třeba i něco napíše. Budeme tedy jemu i nám držet palce. Díky Honzo, a my tímto vítáme Karla a Petra a taky Eryka a moc se těšíme na jejich odborné řádky. Ať je vám s námi dobře.

A jako pokaždé, vybíráme z obsahu srpnového vydání časopisu FotoVideo:

INSPIRACE: ADOLF ZIKA NÁS ZVE DO MÁNESU

Prohlédněte si na velkém formátu jeho nejslavnější fotografie a dokumentární filmy.

GITZO INSPIRUJE: ANNA REZULAK A PROJEKT 365

Způsob, jak se fotograficky udržovat v kondici? Vyzkoušíte také?

MATĚJ TŘASÁK: SVATEBNÍ FOCENÍ

„Je to obor, který od Vás vyžaduje něco navíc“, říká úspěšný fotograf.

PRAXE: S NEJLEPŠÍM DRONEM NA NÁVŠTĚVĚ V IRSKU

 Petr Jan Juračka točil a fotil na větrných útesech a napsal o tom krásnou reportáž.

MOBILNÍ FOCENÍ: KAREL POBŘÍSLO SI TROUFÁ…

… a rád se podělí o nasbírané zkušenosti ze své fotografické i pedagogické činnosti.

TECHNIKA: POTŘEBNÁ POUZDRA LOWEPRO GEAR UP

Náš první, genderově naprosto vyvážený test si můžete v klidu a pohodě přečíst.

  1. FOTOGRAF ROKU: Téma: „Tóny černé a bílé“ vyhodnoceno

Odborná porota měla i tentokrát hodně složitý úkol. Jak to dopadlo? Čtěte a kochejte se nejlepšími snímky.

 Kvalitní dárky k našemu ročnímu předplatném! Na léto se fakt hodí. Vždy ušetříte a budete mít pohodu, klid a ještě praktický dárek k tomu!

Předplaťte si nás! Dostanete současně výhodný dárek ZDARMA dle vašeho výběru (třeba předplatné grafického programu na celý rok nebo unikátní diář s fotografiemi ze soutěže Fotograf roku či voucher na rychlé stahování na serveru Ulož.to, slevy od CEWE a Kamila Rodingera a další…) a to jeden vybraný i v případě, že jste stálým předplatitelem a předplatné si obnovujete. Objednávejte hned a vybírejte zde.

Vážená paní, vážený pane,

V uplynulých třech letech jsme zachovali ceny elektřiny (fotografických služeb) v nezměněné podobě a zajišťovali pro Vás stabilní dodávku elektřiny (stabilní úroveň naší práce) a kvalitní zákaznický servis (kvalitně odvedenou práci na profesionální úrovni).

Číst dál...

Každé vydání FotoVidea je trochu jiné. Tak to má být. Tentokrát je hodně o kráse krajin, kterou tak umí nafotit jen málokdo a hlavně také o fotografických soutěžích. Některé v tomto vydání vyhlašujeme (ty dlouhodobé i krátkodobé) a u jiných prezentujeme jejich výsledky. Na léto jako stvořené!  Můžete si vybrat, fotit a plánovat a nahrávat. Téma si zvažte, jaké se vám hodí, a pusťte se do toho s časopisem FotoVideo v ruce, ceny jsou velmi významné.

Když jsme plánovali (což občas docela nechtěně děláme…) naše dvě letní vydání, která bývají prodejně velmi úspěšná asi i díky tomu, že si je berete na dovolenou nebo proto, že prostě máte více času si sednout a číst a prohlížet, říkali jsme si, že určitě budete mít v létě i více příležitostí fotit. A tak zatímco hned v úvodu si můžete prohlédnout vítězné snímky těch nejlepších v národním kole EISA PHOTOGRAPHY MAESTRO 2018 a popřát naší jedničce hodně úspěchů v celoevropském klání, tak na dalších stranách už to jsou samé výzvy k soutěžení.

Témat je více, aby si každý mohl vybrat to své a ti univerzální se mohli účastnit všech, ceny fakt hodnotné a kvalitu necháme jen a jen na vás. Dokonce si na své přijdou i přátelé analogu, což už tu dlouho nebylo, neboť analogová fotografie pod tlakem digitálu z většiny současných soutěží téměř vymizela. Hlavně se nebojte a neotálejte, léto je zatím jako vymalované a většina těch soutěžních témat je více letních než zimních. Ale do ničeho vás netlačíme, jste svobodní a doufáme, že i tak trochu svobodomyslní a hlavně kreativní a tak je to už jen na vás. Zkušenosti z našeho Fotografa roku už určitě máte!

 

Vyberte si z obsahu červencového vydání časopisu FotoVideo:

INSPIRACE: EISA PHOTOGRAPHY MAESTRO 2018

Seznamte se se třemi nejlepšími českými fotografy z našeho národního kola

GITZO INSPIRUJE: S ONDŘEJEM PROSICKÝM NA SAFARI

To bylo během natáčení videí v Botswaně… vypráví moc zajímavě.

SOUTĚŽ: CEWE PHOTO AWARD 2019

Zúčastněte se nejbohatší fotografické soutěže světa, která je současně i největší s tisícovkou cen.

INSPIRACE: MARTIN RAK NEJEN O MILOVANÝCH DOLOMITECH

Miluje focení nejkrásnějších míst naší planety. Jeho krajiny jsou pohádkové.

ANALOGOVÁ ŠKOLA: ZVĚTŠUJEME FOTOGRAFIE

 V temné komoře završíme cyklus základů klasického procesu přípravy nejlepších fotografií.

TECHNIKA: BEZ NICH BYSTE SI JEN TĚŽKO ZAFOTILI

Opravdu se rychlé paměťové karty vyplatí? Přečtěte si podrobný výklad. Určitě se vám bude hodit

  1. FOTOGRAF ROKU – VÝBORNÉ FOTOGRAFIE NĚKTERÝCH Z VÁS – BLAHOPŘEJEME!

Deset nejlepších snímků našich juniorů. Vedle dvaceti vašich nejlepších snímků v hlavní kategorii sledujte i nadějné, mladé fotografy!

 

Kvalitní dárky v našem předplatném! Na léto se fakt hodí. Vždy ušetříte a budete mít pohodu, klid a ještě praktický dárek k tomu!

Předplaťte si nás! Dostanete současně výhodný dárek ZDARMA dle vašeho výběru (třeba předplatné grafického programu na celý rok nebo unikátní diář s fotografiemi ze soutěže Fotograf roku či voucher na rychlé stahování na serveru Ulož.to, slevy od Fokapo a nově od CEWE a Kamila Rodingera a další…) a to jeden vybraný i v případě, že jste stálým předplatitelem a předplatné si obnovujete. Objednávejte hned a vybírejte zde.

… to tvrdil americký průmyslník Henry Ford. Platí to v řadě lidských činností, sportovní fotografii nevyjímaje. Tajemství zdařilých fotek totiž nespočívá pouze ve správném nastavení fotoaparátu. Je důležité se orientovat v dané sportovní disciplíně. Vědět, kdo je favorit, ve které ruce drží hráč raketu, jakou nohou ten který fotbalista kope, najít správný úhel záběru, umět malinko předvídat a spoustu dalších věcí.

Číst dál...

Začátkem tohoto roku jsme vám slíbili, že budeme přinášet nejen kvalitní českou a slovenskou fotografii, ale že se pokud možno v každém vydání podíváme někam do vzdálenějšího světa a nabídneme vám fotografické příběhy těch, kteří se pohybují v ještě náročnější konkurenci. Tak činíme a v tomto vydání dokonce dvojnásobně!

Číst dál...

Občas mě moje profese zavede dále než do Aše. Je to pochopitelně příjemné zpestření. A jako velký fanda do létání o to větší - dlouho jsem jako kluk snil o tom, že se stanu pilotem - když jde o služební cestu letadlem. Má to ovšem jeden háček, a tím je letecká přeprava techniky. Nedávno jsem takhle pracovně vyrazil do Londýna…

Číst dál...

Proč hned zítra ráno vyrazím do své trafiky pro nové číslo FotoVidea? Protože toho je opět spousta, na co se těším a chci si přečíst. A rozhodně to není jen profesionální povinnost. Obsah květnového vydání je totiž opět hodně bohatý a dělá si ambice se dostat nejen do všech schránek tisíců předplatitelů, ale i do vlastnictví těch, kteří ho kupují na novinových stáncích a v těch hezkých prodejnách tisku.

Číst dál...

Aktuální fotokurzy

Dárkové poukazy

Dárkový poukaz na fotografické kurzy

Na fotografické kurzy nebo workshopy z mé nabídky můžete koupit poukaz s celoroční platností jako dárek.

Kontaktujte mne