Fotografické workshopy a fotografické dílny

Workshop sportovní fotografie

Vyhlášené termíny:

10.3. 2019 - MČR v alpských disciplínách volno
19.5. 2019 - 300 zatáček Gustava Havla volno
Cena: 2 990 Kč

Společně s Martinem Sidorjákem chystám na rok 2019 další řadu velice úspěšných workshopů sportovní fotografie. Tentokrát jich bude v průběhu roky mnohem více a navíc v různých regionech naší vlasti. Dostane se na letní i vyloženě zimní sporty...   

Stejně jako v řadě sportovních disciplín i ve sportovní fotografii rozhodují o úspěchu nikoliv sekundy ale pouhé jejich zlomky. Podobně jako sportovec i úspěšný sportovní fotograf musí mít alespoň špetku toho talentu. Především pak oba musí disponovat velkou fantazii, předvídavostí, zkušenostmi a mnohdy mít na své straně i trochu toho štěstí.

Workshop s několikanásobným vítězem Czech Press Photo v kategorii sport!

Cesta k úspěch je ale dlouhá a trnitá. Kdo se však na ni nikdy nevydá, nedojde cíle. Někde je třeba začít. A tuto šanci ti nabízí právě náš workshop. Bez základních znalostí a dobrého zvládnutí fotografické techniky to ovšem nepůjde.

V rámci teoretické přípravy probereme:

  • Jak exponovat kreativně
  • Jak fotografovat při nízké hladině osvětlení
  • Základy kompozice a význam barev ve sportovní fotografii na lidské vnímání
  • Proč doporučujeme fotit do formátu raw.
  • Jak zvolit vhodné místo k fotografování
  • Jak docílit zdařilého panningu
  • Řadu profesionálních tipů a triků
  • Pravý „reportérský“ žargon ;-) ... a mnoho dalšího

Pochopitelně nezůstaneme pouze u nudné teorie. Ukážeme si i příklady „reklamní“ sportovní fotografie včetně informací z pozadí jejich vzniku a pobesedujeme nad řadou autorských fotografií, u kterých právě výtvarná stránka hraje prim. Prostě ti umožníme nahlédnou do atraktivního prostředí sportovní fotografie ze všech jejich úhlů. A nejen to, můžeš ho rovnou pocítit na vlastní kůži.

V rámci praktické části našeho workshopu budeš mít mimořádnou příležitost si nabyté poznatky ještě týž den ověřit v praxi. A protože se nechceme soustředit pouze na sportovní události v Praze, přicházíme letos poprvé s akcemi i v ostatních regionech Čech a Moravy. A navíc s novinkou, kdy se účastník, který si zakoupí dva workshopy, bude moci s námi zúčastnit dle vlastního výběru i třetího zdarma!

V tuto chvíli plánujeme workshopy na 10. března MČR v alpských disciplínách ve Šindlerově Mlýně, 19. května motocyklové závody 300 zatáček Gustava Havla v Holicích, v červenci tenisový turnaj Advantage Cars Prague Open v Praze na Štvanici a 27. října dostihy v rámci 99. Ceny prezidenta republiky na chuchelském závodišti. Další případné akci vypíšeme po zveřejnění kalendáře sportovních události pro rok 2019.    

Ani zhotovením spousty fotografií ale naše spolupráce neskončí! Na závěr dne společně posedíme a při sklence dobrého vína si promítneme a „ohodnotíme“ jednotlivé práce.

Zafoť si na tenisovém turnaji ATP, motocyklových závodech, koňských dostizích nebo alpském lyžování!

Komu je fotografický workshop určen

Svou úrovní je workshop určen pro mírně pokročilé i pokročilejší fotografy s vlastní jednookou digitální zrcadlovkou.

Našim cílem je podobně spokojený účastník workshopu jako pan L. Vejtruba z Děčína:
Dobrý den pane Rodingere, chtěl bych Vám a panu Sidorjakovi touto cestou poděkovat za workshop – sportovní fotografie, dne 11.6.2013 na Štvanici. Byl to jeden z nejlepších workshopů, který jsem kdy absolvoval. Dodatečně se omlouvám za mé dotazy, kterými jsem rozbil Vaši prezentaci (v klidu domova jsem si ji prohlédl – vynikající, především oceňuji ukázky nastavení v různých sportovních situacích). Některé dotazy jsem měl připravené předem a některé mě napadly až v ateliéru nebo na Štvanici...

Upozornění pro držitele celoročních dárkových poukazů

Účast ve zvoleném termínu je nutné potvrdit emailem nebo telefonicky nejpozději 10 dní před kurzem - v opačném případě nemohu garantovat volné místo.

Svou přihláškou účastník vyjadřuje souhlas s Všeobecnými obchodními podmínkami zde uvedenými https://www.fotokurzy.org/vseobecne-obchodni-podminky 

Důležité informace o konání workshopu:

Nejbližší termín:
10.3. 2019 - MČR v alpských disciplínách, 8:00 - 18:00 hod. volno
Další termín:
19.5. 2019 - 300 zatáček Gustava Havla, 8:00 - 18:00 hod. volno
Doba trvání:
8 hodin
Místo konání:
Špindlerův Mlýn, Hořice, Praha
Cena workshopu s DPH:
2 990 Kč
Počet účastníků:
maximálně 8
Další informace:
Aby jste si mohli co nejlépe osvojit veškerou probíranou problematiku, doporučujeme absolvovat kurz s vlastním digitálním fotoaparátem, případně notebookem s instalovaným editačním programem.

Aktuální fotokurzy

Dárkové poukazy

Dárkový poukaz na fotografické kurzy

Na fotografické kurzy nebo workshopy z mé nabídky můžete koupit poukaz s celoroční platností jako dárek.

Kontaktujte mne