Fotografické workshopy a fotografické dílny

Workshop sportovní fotografie

Vyhlášené termíny:

na rok 2019 budou vypsány v prosinci volno
budou vypsány počátkem roku 2019 volno
Cena: 2 990 Kč

Společně s Martinem Sidorjakem chystám na rok 2018 další řadu velice úspěšných workshopů sportovní fotografie. Tentokrát jich bude v průběhu roky mnohem více a navíc v různých regionech naší vlasti. Dostane se na letní i vyloženě zimní sporty...   

Stejně jako v řadě sportovních disciplín i ve sportovní fotografii rozhodují o úspěchu nikoliv sekundy ale pouhé jejich zlomky. Podobně jako sportovec i úspěšný sportovní fotograf musí mít alespoň špetku toho talentu. Především pak oba musí disponovat velkou fantazii, předvídavostí, zkušenostmi a mnohdy mít na své straně i trochu toho štěstí.

Workshop s několikanásobným vítězem Czech Press Photo v kategorii sport!

Cesta k úspěch je ale dlouhá a trnitá. Kdo se však na ni nikdy nevydá, nedojde cíle. Někde je třeba začít. A tuto šanci ti nabízí právě náš workshop. Bez základních znalostí a dobrého zvládnutí fotografické techniky to ovšem nepůjde.

V rámci teoretické přípravy probereme:

  • Jak exponovat kreativně
  • Jak fotografovat při nízké hladině osvětlení
  • Základy kompozice a význam barev ve sportovní fotografii na lidské vnímání
  • Proč doporučujeme fotit do formátu raw.
  • Jak zvolit vhodné místo k fotografování
  • Jak docílit zdařilého panningu
  • Řadu profesionálních tipů a triků
  • Pravý „reportérský“ žargon ;-) ... a mnoho dalšího

Pochopitelně nezůstaneme pouze u nudné teorie. Ukážeme si i příklady „reklamní“ sportovní fotografie včetně informací z pozadí jejich vzniku a pobesedujeme nad řadou autorských fotografií, u kterých právě výtvarná stránka hraje prim. Prostě ti umožníme nahlédnou do atraktivního prostředí sportovní fotografie ze všech jejich úhlů. A nejen to, můžeš ho rovnou pocítit na vlastní kůži.

V rámci praktické části našeho workshopu budeš mít mimořádnou příležitost si nabyté poznatky ještě týž den ověřit v praxi. A protože se nechceme soustředit pouze na sportovní události v Praze, přicházíme letos poprvé s akcemi i v ostatních regionech Čech a Moravy. A navíc s novinkou, kdy se účastník, který si zakoupí dva workshopy, bude moci s námi zúčastnit dle vlastního výběru i třetího zdarma!

V tuto chvíli plánujeme workshopy na únor v rámci 51. ročníku Jizerské padesátky, v květnu motocyklové závody 300 zatáček Gustava Havla v Holicích, v červnu tenisový turnaj Advantage Cars Prague Open v Praze na Štvanici, v říjnu dostihy v rámci 98. Ceny prezidenta republiky na Chuchelském závodišti a jeden mimopražský půlmaraton. Další případné akci vypíšeme po zveřejnění kalendáře sportovních události pro rok 2018.    

Ani zhotovením spousty fotografií ale naše spolupráce neskončí! Na závěr dne společně posedíme a při sklence dobrého vína si promítneme a „ohodnotíme“ jednotlivé práce.

Zkus si s námi vyfotit tenisový turnaj ATP, elitní vytrvalce, motocyklové závody, koňské dostihy nebo Jizerskou padesátku!

Komu je fotografický workshop určen

Svou úrovní je workshop určen pro mírně pokročilé i pokročilejší fotografy s vlastní jednookou digitální zrcadlovkou.

Našim cílem je podobně spokojený účastník workshopu jako pan L. Vejtruba z Děčína:
Dobrý den pane Rodingere, chtěl bych Vám a panu Sidorjakovi touto cestou poděkovat za workshop – sportovní fotografie, dne 11.6.2013 na Štvanici. Byl to jeden z nejlepších workshopů, který jsem kdy absolvoval. Dodatečně se omlouvám za mé dotazy, kterými jsem rozbil Vaši prezentaci (v klidu domova jsem si ji prohlédl – vynikající, především oceňuji ukázky nastavení v různých sportovních situacích). Některé dotazy jsem měl připravené předem a některé mě napadly až v ateliéru nebo na Štvanici...

Upozornění pro držitele celoročních dárkových poukazů

Účast ve zvoleném termínu je nutné potvrdit emailem nebo telefonicky nejpozději 10 dní před kurzem - v opačném případě nemohu garantovat volné místo.

Svou přihláškou účastník vyjadřuje souhlas s Všeobecnými obchodními podmínkami zde uvedenými https://www.fotokurzy.org/vseobecne-obchodni-podminky 

Důležité informace o konání workshopu:

Nejbližší termín:
na rok 2019 budou vypsány v prosinci, 8:00 - 16:00 hod. volno
Další termín:
budou vypsány počátkem roku 2019 volno
Doba trvání:
8 hodin
Místo konání:
Praha, Bedřichov, Hořice
Cena workshopu s DPH:
2 990 Kč
Počet účastníků:
maximálně 8
Další informace:
Aby jste si mohli co nejlépe osvojit veškerou probíranou problematiku, doporučujeme absolvovat kurz s vlastním digitálním fotoaparátem, případně notebookem s instalovaným editačním programem.

Aktuální fotokurzy

Dárkové poukazy

Dárkový poukaz na fotografické kurzy

Na fotografické kurzy nebo workshopy z mé nabídky můžete koupit poukaz s celoroční platností jako dárek.

Kontaktujte mne