Fotografické workshopy a fotografické dílny

6. ročník Workshopu glamour fotografie a aktu na Jadranu!

Vyhlášené termíny:

7. až 14. září 2019 volno
Cena: 13 900 Kč

"Chorvatsko je super, mě to vyhovuje a baví po mnoha stránkách. Z mého pohledu jednoznačně nejlepší workshop vůbec v ČR, takže si ho rozhodně nenechám ujít...." Libor Adámek - účastník 4. a 5. ročníku, přihlášen i na nadcházející 6. ročník v září 2019.

Zachycení krásy dívek a žen je pro každého glamour fotografa nikdy nekončící výzvou. Nestačí totiž pouze vnímat křivky jejich těla pohledem umělce, ale výtvarný cit podpořit i správnou volbou objektivu, úhlem záběru a světla. To je mocným nástrojem v rukou fotografa. Bez toho, aby se světlo naučil vnímat a pracovat s ním, se úspěšný fotograf neobejde. Teprve s pomocí vhodného nasvícení a dokonalé pózy vytvoří něco více než pouhou podobu fotografované osoby.

Příznivé klima pozdního léta, zkušený lektorský tým, profesionální styling i vizáž, špičkové zábleskové zařízení a krásné modelky vytváří dohromady ideální podmínky pro neopakovatelné zážitky a spoustu úžasných fotografií.

Poznejte dovednosti a triky používané těmi nejlepšími glamour fotografy!

Neobyčejně inspirující prostředí malebného ostrova s exotickou vegetací, středomořská architektura, skalnaté pobřeží i písečná pláž - to vše je tu pro to, abyste během jediného týdne pronikli do tajů glamour fotografie a aktu, a odvezli si ze své dovolené vedle úžasných zážitků i skvělé fotografie.

Program workshopu je koncipován tak, že fotografování probíhá dvakrát denně - vždy v ranních a podvečerních hodinách – a zhruba mezi 12. a 16. hodinou má každý účastník čas se věnovat koupání, odpočinku, případně svému doprovodu. Pořízením fotografií totiž pro účastníky práce nekončí. Na společném večerním posezení jsou denní práce účastníků veřejně prezentovány a okomentovány. Proto je jeden den v náročném týdenním fotografickém programu vyhrazen celý relaxaci nebo možnosti vypravit se na výlet do nedalekého Zadaru, Šibeniku nebo Národního parku Krka.

Získáte dárek v hodnotě 2 490 Kč!

V rámci workshopu je zahrnut i celodenní kurz práce se světlem, jak profesionálním zábleskovým zařízením, tak i malými externími blesky. Naučíte se zde jednodušší i pokročilejší fotografické postupy v rozmanitých světelných podmínkách, včetně tzv. „key shiftingu“, tedy „míchání“ přirozeného a zábleskového světla. Každý účastník bude mít následně na mnoha rozmanitých lokacích vlastní prostor si tyto čerstvě nabyté teoretické vědomosti osobně na modelkách vyzkoušet. Opomenuta nezůstane ani finální úprava pořízených fotografií. Předvedeme si řadu speciálních editačních technik používaných v současné reklamní a módní fotografii.

Obsahem kurzu je:

  • práce se světly – základní a pokročilé způsoby svícení
  • zvládnutí odlišných způsobů práce se světlem v interiéru i exteriéru, doplněných řadou profesionálních rad a tipů
  • úprava modelu před fotografováním a demonstraci práce vizážisty
  • komunikace s modelem, jeho vedení do pózy s ohledem na typologii či oblečení modelu
  • pózování – správné pozice těla i končetin, demonstrace vhodných póz a pozic hlavy, nohou či rukou, a jak potlačit „nedokonalostí“ fotografovaných osob
  • základy kompozice a vztah mezi barvami

Workshop je určen všem nadšencům a příznivcům glamour fotografie a aktu, kteří se chtějí buď zdokonalit a rozšířit si své vědomosti a zkušenosti, či využít profesionální produkce, stylingu, vizáže a zkušených modelek k pořízení špičkových fotografií.

Děkuji tímto za souhlas s užitím fotografií, které pořídili v rámci workshopu, pánům Patriku Valáškovi a Mírovi Antošovi.

Workshop probíhá za významné podpory společnosti FOMEI a.s.

Účastníci workshopu proto mohou do 30 dnů od návratu uplatnit slevu v Čechách i na Slovensku při nákupu některého z vyzkoušených zábleskových zařízení a dalšího příslušenství.

Ubytování: apartmány jsou v první řadě domů u moře, cca. 80 metrů od pláže, mají své terasy, koupelnu a WC. Kuchyňka je vybavena lednici a sporákem. Bezplatné parkování přímo u domu zajištěno.

V případě zájmu je možné po dohodě zůstat i déle. Toto je však třeba hlásit již při objednávce.

V místě ubytování je rovněž možné si domluvit s českými instruktory potápění zkušební ponor nebo výlet lodí na ostrovy Kornati.

Doprava: vlastní nebo možnost spolujízdy s některým dalším účastníkem workshopu. Rovněž možné využít autobusovou dopravu JADRANEXPRES na přímé lince z Prahy ÚAN Florenc až do Pakoštane. 

Cena fotografického workshopu je 13 900 Kč (účastníci některého z předcházejících ročníku mají slevu 1000 Kč) + 3 500 Kč ubytování a pobytová taxa (zprostředkované ubytování lze uhradit v místě pobytu nebo přefakturací). Stravování není poskytováno, nicméně apartmány jsou vybaveny kuchyňkou nebo je možné se stravovat v přilehlých restauracích.

 

Upozornění pro držitele celoročních dárkových poukazů

Účast ve zvoleném termínu je nutné potvrdit emailem nebo telefonicky nejpozději 10 dní před kurzem - v opačném případě nemohu garantovat volné místo.

Svou přihláškou účastník vyjadřuje souhlas s Všeobecnými obchodními podmínkami zde uvedenými https://www.fotokurzy.org/vseobecne-obchodni-podminky 

Důležité informace o konání workshopu:

Nejbližší termín:
7. až 14. září 2019 volno
Doba trvání:
7 dní
Místo konání:
Pakoštane, Chorvatsko
Cena workshopu s DPH:
13 900 Kč
Požadovaná úroveň:
začátečníci i pokročilí
Počet účastníků:
maximálně 12
Další informace:
Na workshop lze sebou vzít doprovod. Dospělá osoba, která se nezúčastňuje workshopu (teoretické výuky ani fotografování) a děti od 10 let platí pouze 3 500 Kč. Děti do 10 let mají ubytování zdarma.

Aktuální fotokurzy

Dárkové poukazy

Dárkový poukaz na fotografické kurzy

Na fotografické kurzy nebo workshopy z mé nabídky můžete koupit poukaz s celoroční platností jako dárek.

Kontaktujte mne