Fotografické workshopy a fotografické dílny

6. ročník Workshopu glamour fotografie a aktu na Jadranu!

Vyhlášené termíny:

7. až 14. září 2019 volno
Cena: 13 900 Kč

"Chorvatsko je super, mě to vyhovuje a baví po mnoha stránkách. Z mého pohledu jednoznačně nejlepší workshop vůbec v ČR, takže si ho rozhodně nenechám ujít...." Libor Adámek - účastník 4. a 5. ročníku, přihlášen i na nadcházející 6. ročník v září 2019.

Příjemné klima pozdního léta, inspirativní prostředí malebného ostrova s exotickou vegetací, skalnatým pobřežím i neobyčejně fotogenickou písečnou pláží a romantickými zákoutími středomořské architektury, vytváří ideální podmínky pro spoustu úžasných fotografií a dovolenou plnou neopakovatelných zážitků.

A k tomu přátelská atmosféra, zkušený lektorský tým, profesionální stylistky a vizážistky, špičková záblesková zařízení a půvabné modelky…

Důvodů, proč se účastníci na tento workshop vracejí je mnoho!

Během týdenní výuky se naučíte nejen mistrně ovládat svůj fotoaparát ale především zachytit krásu žen. A to v té nejpestřejší podobě - od aktu přes nude, glamour, boudoir až po fashion fotografii. Stisknout spoušť nestačí. Výtvarný vzhled a ladné křivky ženského těla je nutné podtrhnout i správnou volbou objektivu, úhlem záběru a kreativní prací se světlem. Světlo je totiž tím nejmocnějším nástrojem v rukou fotografa! Pokud se ho nenaučí vnímat a pracovat s ním, zdařilou fotku stěží pořídí. Teprve kombinací těchto podmínek vytvoří něco více než pouhou podobiznu fotografované osoby.

Děkuji tímto za souhlas s užitím fotografií, které pořídili v rámci workshopu, pánům Patriku Valáškovi a Mírovi Antošovi.

Poznejte triky používané těmi nejlepšími glamour fotografy!

Možná to zní složitě, ale není se čeho obávat. Řada naprostých začátečníků z předchozích ročníků je toho důkazem. Fotografuje se ve skupinách po 3 až 4 účastnících a jednu či dvě skupiny tvoří začátečníci, kterým je věnována zvláštní péče a neustálá pozornost.

Praktická část, tzn. fotografování, probíhá dvakrát denně, vždy v ranních a podvečerních hodinách. Mimo tuto dobu má každý účastník prostor se věnovat koupání, odpočinku, případně svému doprovodu.

Pořízením fotografií ale práce nekončí. Společné večery jsou věnovány hodnocení denních prací, výuce postprodukce a teoretickým besedám od cenotvorby přes legislativní otázky až k vlastnímu sebeprezentaci.

Jeden den - zpravidla po celodenním náročném fotografování na odlehlém ostrově - je vyhrazen relaxaci nebo možnosti vypravit se na výlet do nedalekého Zadaru, Šibeniku nebo Národního parku Krka. Po celodenním odpočinku nicméně workshop pokračuje večerním programem.    

Poslední den účastníci workshopu pracují pod lektorským dohledem na závěrečných pracích, jejichž téma se v předvečer losuje a každoročně mění. V předcházejících ročnících to byl například filmový plakát se známou ženskou představitelkou v hlavní roli nebo módní fotografie dámského spodního prádla, kosmetiky apod.

Samotnému workshopu již několik měsíců před jeho zahájením předchází intenzivní komunikace a předávání zkušeností bývalých i aktuálně přihlášených účastníků v rámci uzavřené facebookové skupiny. Všichni tak mají možnost s předstihem poznat nejen své kolegy a modelky ale i styling a lokace nebo se předběžně obeznámit a ovládáním trvalých i zábleskových světel , kterou budou mít po dobu workshopu zapůjčenu.

Tedy musím uznat, že lepší instrukce na kurz jsem ještě neviděl - Petr Hulmák

Ani po skončení workshopu ale naše kontakty a nově vzniklá přátelství nekončí. Všichni členové v rámci skupiny nadále dostávají například tipy a tutoriály k finální editaci na konkrétních příkladech vlastních fotografií. Účastníci se mohou rovněž zúčastnit každoročního „Jadransko-moravského setkání“ ve vinném sklípku, kde je předávána cena za nejzdařilejší fotografii z posledního workshopu. 

Získáte dárek v hodnotě 2 490 Kč!

V rámci workshopu je zahrnut i celodenní kurz práce se světlem, jak profesionálním zábleskovým zařízením, tak i malými externími blesky v hodnotě 2 490 Kč. Naučíte se zde jednodušší i pokročilejší fotografické postupy v rozmanitých světelných podmínkách, včetně tzv. „key shiftingu“, tedy „míchání“ přirozeného a zábleskového světla. Každý účastník bude mít následně na mnoha rozmanitých lokacích včetně interiérů, vlastní prostor si tyto čerstvě nabyté teoretické vědomosti osobně na modelkách vyzkoušet. Opomenuta nezůstane ani finální úprava pořízených fotografií. Předvedeme si řadu speciálních editačních technik používaných v současné reklamní a módní fotografii.

Obsahem kurzu je:

 • ovládání a optimální nastavení vlastního fotoaparátu pro odlišné situace pro začátečníky i mírně pokročilé
 • práce s přirozeným denním světlem a jeho korekce
 • práce s trvalými LED světly v interiéru – Fomei LED BAR a LED RING a jejich kreativní využití
 • práce s ateliérovým i přenosným zábleskovým zařízením - odlišné způsoby práce v interiéru i exteriéru
 • řada profesionálních rad a tipů svícení a vytváření rozličných světelných nálad 
 • úprava modelu před fotografováním a demonstraci práce vizážisty
 • komunikace s modelem, jeho vedení do pózy s ohledem na typologii či oblečení modelu
 • pózování – správné pozice těla i končetin, demonstrace vhodných póz a pozic hlavy, nohou či rukou, a jak potlačit „nedokonalostí“ fotografovaných osob
 • základy kompozice a vztah mezi barvami
 • teoretická průprava - příprava fotografického projektu od složení týmu po editaci a předání zákazníkovi
 • legislativní problematika fotografování modelek - TFP, model release apod. 
 • prezentace vlastní práce a tvorba portfolia či webu

Workshop je určen všem nadšencům a příznivcům glamour fotografie a aktu, kteří se chtějí buď naučit nebo zdokonalit a rozšířit si své vědomosti a zkušenosti, či využít profesionální produkce, stylingu, vizáže a zkušených modelek k pořízení špičkových fotografií do svého portfolia.

Workshop probíhá za významné podpory společnosti FOMEI a.s.

Účastníci workshopu proto mohou do 30 dnů od návratu uplatnit slevu v Čechách i na Slovensku při nákupu některého z vyzkoušených zařízení a dalšího příslušenství.

Ubytování: apartmány jsou v první řadě domů u moře, cca. 80 metrů od pláže, mají své terasy, koupelnu a WC. Internet zdarma k dispozici. Kuchyňka je vybavena lednicí a sporákem. Bezplatné parkování přímo u domu zajištěno. 

V případě zájmu je možné po dohodě zůstat i déle. Toto je však třeba hlásit již při objednávce.

V místě ubytování je rovněž možné si domluvit s českými instruktory potápění zkušební ponor nebo výlet lodí na ostrovy Kornati.

Doprava: vlastní nebo možnost spolujízdy s některým dalším účastníkem workshopu.

Rovněž možné využít autobusovou dopravu JADRANEXPRES na přímé lince z Prahy ÚAN Florenc až do Pakoštane - jízdenku je však nutné si zajistit včas. 

Vezměte na workshop své blízké a prožijte společně skvělou dovolenou!

Cena fotografického workshopu je 13 900 Kč (účastníci některého z předcházejících ročníku mají slevu 1000 Kč) + 3 500 Kč ubytování a pobytová taxa (zprostředkované ubytování lze uhradit v místě pobytu nebo přefakturací). Stravování není poskytováno, nicméně apartmány jsou vybaveny kuchyňkou nebo je možné se stravovat v přilehlých restauracích.

 

Upozornění pro držitele dárkových poukazů

Účast na tomto workshopu je nutné potvrdit emailem nebo telefonicky co nejdříve - v opačném případě nemohu garantovat volné místo.

Svou přihláškou účastník vyjadřuje souhlas s Všeobecnými obchodními podmínkami zde uvedenými https://www.fotokurzy.org/vseobecne-obchodni-podminky 

Důležité informace o konání workshopu:

Nejbližší termín:
7. až 14. září 2019 volno
Doba trvání:
7 dní
Místo konání:
Pakoštane, Chorvatsko
Cena workshopu s DPH:
13 900 Kč
Požadovaná úroveň:
začátečníci i pokročilí
Počet účastníků:
maximálně 12
Další informace:
Na workshop lze sebou vzít doprovod. Dospělá osoba, která se nezúčastňuje workshopu (teoretické výuky ani fotografování) a děti od 10 let platí pouze 3 500 Kč. Děti do 10 let mají ubytování zdarma.

Aktuální fotokurzy

Dárkové poukazy

Dárkový poukaz na fotografické kurzy

Na fotografické kurzy nebo workshopy z mé nabídky můžete koupit poukaz s celoroční platností jako dárek.

Kontaktujte mne