Fotografické workshopy a fotografické dílny

Prázdninová škola fotografie

Vyhlášené termíny:

bude vypsána v roce 2019 volno
červenec - srpen 2019 volno
Cena: 8 900 Kč

V současné době nejintenzivnější a nejkomplexnější forma mého fotografického vzdělávání není určena jen těm, kteří si na svůj koníček najdou čas pouze v době prázdnin a letních dovolených. Na své si přijdou i vážní zájemci, kteří by rádi v relativně krátkém čase hlouběji pronikli do několika fotografických zákoutí současně. Pro začínající profesionály je navíc prázdninová škola fotografie velkou inspirací v jejich vlastní práci a mimořádnou příležitostí nakouknou pod pokličku svého zkušenějšího kolegy.

Ve zcela odlišných situacích a podmínkách se během pěti po sobě jdoucích dnů naučíte mnohem více, než jenom správným principům a technice fotografování či ovládání a nastavení svého fotoaparátu. Kreativní využití kombinace clony a expozičního času je totiž pouhým základem. Daleko důležitější je naučit se vnímat svět a především světlo kolem sebe výhradně očima fotografa. Především na těchto schopnostech budeme stavět a dále po celou dobu je rozvíjet - bez toho totiž není možné ve fotografii dosáhnout uspokojivých výsledků a slušné kvalitativní úrovně. Světlo pochopitelně nebudeme pouze „vnímat" ale především s ním budeme dennodenně pracovat. A pokaždé jiným způsobem. Ať už půjde o světlo přirozené nebo během hodin strávených v profesionálně vybaveném ateliéru o jeho umělé zdroje.

Pět kurzu ve výhodném cenovém balíčku!

Stejná důležitost bude přikládána základním kompozičním pravidlům. V rámci jednotlivých témat navíc nahlédneme prostřednictvím nejzdařilejších a nejslavnějších snímků i do historie fotografie a na jejich příkladech si předvedeme práce skutečných mistrů v jednotlivých oborech. Opomenuta nemůže zůstat pochopitelně ani postprodukční práce a finální editace. Ta dnes patří neodmyslitelně ke standardu každého fotografického zadání. Ukážeme si proto nejen základní a pokročilé úpravy digitálních dat ale i některá kouzla, která využívají profesionální fotografové a retušéři ve své každodenní praxi.

Obrovskou přednosti tohoto pětidenního studia je jeho kontinuita. Účastníci prázdninové školy fotografie totiž mají jindy nevídanou příležitost konzultovat své fotografie a případné problémy či nejasnosti z předešlého tématu hned následující den a rozvíjet tak intenzivně svou nápaditost, kreativitu a především vědomosti.

Poznejte během 5 dní základní fotografické disciplíny.

Program fotoškoly

1. den: Úvod do fotografické techniky, exponometrie a základy kompozice

seznámení s fotoaparátem, vztah mezi ISO, expozičním časem, clonou, barevná teplota, histogram, typy objektivů, teorie kompozice - skladba a stavba obrazu

2. den: Produktová a reklamní fotografie / základní úpravy a editace dat

seznámení s vybavením fotografického studia - druhy světel a jejich použití, fotografie produktů (průsvitné a reflexní objekty - jejich specifika a úskalí), fotografické zátiší za využití externího blesku / základy práce ve Photoshopu

3. den: Reportážní fotografie a dokument, streetphoto / workflow a archivace digitálních dat

seznámení s předpoklady a pravidly pro úspěšné zvládnutí těchto disciplín - teorie a ukázky, společná praxe v ulicích Prahy / workflow - výběr a archivace dat.

4. den: Portrétní fotografie v přirozeném světle / krajinářská fotografie, architektura

portrét v exteriéru, odrazné desky,externí blesk / shift objektiv a padající linie,využití filtrů – gradual, polarizačního apd.

5. den: Portrétní fotografie v ateliéru, modelingová fotografie / pokročilá editace dat

specifika portrétu ve studiu, rozličné způsoby a styly svícení, práce s modelem / retuše portrétu

Prázdninová škola fotografie je skvělou příležitostí pro zvládnutí reportážní, portrétní, krajinářské a produktové fotografie!

Množství informací vycházející z mnohaleté praxe v teoretické části a dostatek času pro jejich praktické vyzkoušení a osvojení je důležitým předpokladem k proniknutí do problematiky jednotlivých fotografických disciplín. To vám bohužel ani sebelepší publikace nebo článek nevynahradí. Stejně tak jako osobní přítomnost lektora, příležitost klást mu průběžně své dotazy a konzultovat své fotografie nebo problémy nejen s ním ale i s ostatními spolužáky. Podobně vám žádná kniha neumožní strávit příjemná letní odpoledne a podvečery v kolektivu lidí, kteří mají fotografii rádi stejně jako vy a chtějí se jí minimálně bavit - a o to vše mi jde.

Komu je fotoškola určena

Fotoškola je určena pro všechny začínající i pokročilejší fotografy, kteří cítí potřebu si vyzkoušet nebo se zdokonalit v uvedených fotografických disciplínách a chtějí se naučit pořizovat technicky, kompozičně i výrazově lepší fotografie. Jediným předpokladem pro absolvování prázdninové školy fotografie je základní povědomí o ovládání a nastavení vašeho fotoaparátu a jeho expozičních režimech.

Předpoklady pro absolvování fotoškoly

Vlastní fotoaparát, externí blesk a chuť se něco naučit. Základní znalosti a povědomí o funkcích svého fotoaparátu. 

Upozornění pro držitele celoročních dárkových poukazů

Účast ve zvoleném termínu je nutné potvrdit emailem nebo telefonicky nejpozději 10 dní před kurzem - v opačném případě nemohu garantovat volné místo.

Svou přihláškou účastník vyjadřuje souhlas s Všeobecnými obchodními podmínkami zde uvedenými https://www.fotokurzy.org/vseobecne-obchodni-podminky 

Důležité informace o konání workshopu:

Nejbližší termín:
bude vypsána v roce 2019, 16:00 – 22:00 volno
Další termín:
červenec - srpen 2019 volno
Doba trvání:
5x 7,5 hodiny
Místo konání:
Praha 3 - Žižkov
Cena workshopu s DPH:
8 900 Kč
Požadovaná úroveň:
pro mírně a středně pokročilé
Počet účastníků:
maximálně 5

Aktuální fotokurzy

Dárkové poukazy

Dárkový poukaz na fotografické kurzy

Na fotografické kurzy nebo workshopy z mé nabídky můžete koupit poukaz s celoroční platností jako dárek.

Kontaktujte mne