Aktuálně vyhlášené fotografické kurzy, workshopy a besedy

neděle 3. června 2018
10:00 - 15:00
Rokycanova 6, Praha 3 Žižkov
pro všechny, co to s fotografií myslí více než vážně
Cena: 3 500 Kč

Dobrý den, pane Rodingere, před více než rokem jsem se zúčastnil Vašeho kurzu fotografického podnikání. Myslím, že mne to posunulo zase o kousek dál, takže se snažím fotografování rozjet na plný úvazek. Nutno říct, že začínat je opravdu těžké, dobře fotit je jen nutný základ, k tomu spousta nových dovedností, stále celý proces dolaďuji. Ještě jednou děkuji za skvělý kurz. S přáním úspěšného nového roku. Jiří Kroul – 1. ledna 2018

Číst dál...

18. srpna 2018
9:00 – 18:00
Černokostelecký pivovar - Kostelec nad Černými lesy
Cena: od 5 000 Kč

Jsou místa, která mě jako fotografa okouzlila už na první pohled. Patří mezi ně bezpochyby i prostory Černokosteleckého pivováru a jeho pivovarské muzeum. V originálním a inspirujícím prostředí mezi artefakty z předválečného období či stroji od firmy Kolben & Daněk se Vám začnou před očima zjevovat fotografie dávných krásek ale i mnohem mladší slavný snímek tenistky Martiny Navrátilové od Annie Leibovitz. Nejinak tomu bylo v mém případě, když jsem měl příležitost zde pracovat na jednom ze svých kalendářů. A rozhodl jsem se tento úžasný zážitek zprostředkovat i Vám...

Číst dál...

30. dubna až 6. května 2018
Isle of Skye, Skotsko
začátečníci i pokročilí
Cena: 20 000 Kč

Každý zapálený fotograf, ať amatér či profesionál, dříve nebo později dojde ke stejné zkušenosti. Pokud si chce dobře „zafotit“ a ještě k tomu si přivézt ze své zahraniční cesty fotografie, na které bude právem náležitě pyšný, nemůže být součástí běžného poznávacího zájezdu nebo dokonce rodinné dovolené.

Číst dál...

20. května 2018 - 300 zatáček Gustava Havla
8:00 - 16:00 hod.
Hořice, Praha
Cena: 2 990 Kč

Společně s Martinem Sidorjakem chystám na rok 2018 další řadu velice úspěšných workshopů sportovní fotografie. Tentokrát jich bude v průběhu roky mnohem více a navíc v různých regionech naší vlasti. Dostane se na letní i vyloženě zimní sporty...   

Číst dál...

sobota 21. července 2018
9:00 – 16:30
Praha 3 - Žižkov
pro mírně a středně pokročilé
Cena: 1 990 Kč

Neexistuje nudnější četba, než je návod k obsluze. Na tom se všichni majitelé nově pořízené fototechniky – externích blesků nevyjímaje - zcela jistě shodnou. I proto má nejeden uživatel v jejím ovládání malinko rezervy. Bohužel bez toho, aniž by tušil, k čemu na externím blesku slouží ten či onen čudlík, slušných výsledků stěží dosáhne. Jakmile ale získá v ovládání svého zařízení trochu jistotu, může si dříve nebo později začít dávat čím dál vyšší cíle.

Číst dál...

sobota 14. července 2018
9:00 – 16:30
Praha 3 - Žižkov
pro mírně a středně pokročilé
Cena: 1 990 Kč

„Fotografie není jako malířství. Kreativní část proběhne ve zlomku vteřiny, když exponujete snímek. Vaše oko musí vidět kompozici nebo výraz života, který vám právě sám život přináší, a vy musíte intuitivně vědět, kdy cvaknout fotoaparátem. Co jednou propásneme, to už se nebude opakovat,“ Henri Cartier-Bresson, francouzský fotograf a humanista

Číst dál...

neděle 15. července 2018
9:00 – 16:30
Praha 3 - Žižkov
pro začátečníky a mírně pokročilé
Cena: 1 990 Kč

Pořídili jste si digitální fotoaparát a teď si s ním „tak trochu“ nevíte rady? Nebaví vás číst komplikovaně napsané návody nebo nemáte čas studovat odborné publikace? Nejste se svými fotografiemi zcela spokojeni a zjistili jste, že nestačí - jak s oblibou tvrdí někteří výrobci fotoaparátů - pouze stisknout spoušť? Můj celodenní kurz pro začátečníky a mírně pokročilé Vás posune o krok dál.

Číst dál...

sobota 26. května 2018
9:00 - 16:30
Praha 3 - Žižkov
pro mírně a středně pokročilé
Cena: 2 390 Kč

Chcete vytvářet působivé portréty vašich blízkých a přátel, či zaznamenávat prchavé okamžiky a proměny vaší malé ratolesti? Nebo jste se do toho již pustili, ale nejste s výsledky svého snažení příliš spokojeni? Chcete se zlepšit natolik, abyste mohli svými fotografiemi někoho obdarovat, a být na výsledky své práce pyšní i po mnoha letech? Není lepší a jednodušší cesty, než se něco přiučit od profesionálního fotografa a přihlásit se do našeho kurzu.

Číst dál...

8. až 15. září 2018
Pakoštane, Chorvatsko
začátečníci i pokročilí
Cena: 13 900 Kč

Příznivé klima pozdního léta, zkušený lektorský tým, profesionální styling i vizáž, špičkové zábleskové zařízení a krásné modelky vytváří dohromady ideální podmínky pro neopakovatelné zážitky a spoustu úžasných fotografií.

Číst dál...

V široké nabídce jednodenních monotématicky zaměřených fotografických kurzů si vyberou jak úplní začátečníci, tak i mírně či více pokročilí fotoamatéři, kteří se chtějí blíže seznámit s konkrétní fotografickou disciplínou.

Všechny Fotografické kurzy

Ideální součást sebevzdělávání mírně a středně pokročilých zájemců, kteří si chtějí intenzivněji a do větší hloubky rozšířit své znalosti a získat praktické zkušenosti ve fotografickém workshopu týkající se zvolené fotografické oblasti.

Všechny Fotografické workshopy

Cestovatelské besedy spojené s promítáním fotografií z řady exotických míst jsou vhodným doprovodným programem firemních teambuildingových akcí a veletrhů cestovního ruchu či jako samostatné přednášky pro školy, knihovny, kulturní centra nebo cestovatelské festivaly.

Všechny Fotografické besedy

Aktuální fotokurzy

Dárkové poukazy

Dárkový poukaz na fotografické kurzy

Na fotografické kurzy nebo workshopy z mé nabídky můžete koupit poukaz s celoroční platností jako dárek.

Kontaktujte mne