Aktuálně vyhlášené fotografické kurzy, workshopy a besedy

20. - 21. červenec 2019
9:00 – 18:00
Černokostelecký pivovar - Kostelec nad Černými lesy
Cena: od 5 000 Kč

Jsou místa, která mě jako fotografa okouzlila už na první pohled. Patří mezi ně bezpochyby i prostory Černokosteleckého pivováru a jeho pivovarské muzeum. V originálním a inspirujícím prostředí mezi artefakty z předválečného období či stroji od firmy Kolben & Daněk se Vám začnou před očima zjevovat fotografie dávných krásek ale i mnohem mladší slavný snímek tenistky Martiny Navrátilové od Annie Leibovitz. Nejinak tomu bylo v mém případě, když jsem měl příležitost zde pracovat na jednom ze svých kalendářů. A rozhodl jsem se tento úžasný zážitek zprostředkovat i Vám...

Číst dál...

sobota 20. dubna 2019
9:00 – 16:30
Praha 3 - Žižkov
pro začátečníky a mírně pokročilé
Cena: 1 990 Kč

Pořídili jste si digitální fotoaparát a teď si s ním „tak trochu“ nevíte rady? Nebaví vás číst komplikovaně napsané návody nebo nemáte čas studovat odborné publikace? Nejste se svými fotografiemi zcela spokojeni a zjistili jste, že nestačí - jak s oblibou tvrdí někteří výrobci fotoaparátů - pouze stisknout spoušť? Můj celodenní kurz pro začátečníky a mírně pokročilé Vás posune o krok dál.

Číst dál...

neděle 21 dubna 2019
9:00 – 16:30
Praha 3 - Žižkov
pro mírně a středně pokročilé
Cena: 1 990 Kč

„Fotografie není jako malířství. Kreativní část proběhne ve zlomku vteřiny, když exponujete snímek. Vaše oko musí vidět kompozici nebo výraz života, který vám právě sám život přináší, a vy musíte intuitivně vědět, kdy cvaknout fotoaparátem. Co jednou propásneme, to už se nebude opakovat,“ Henri Cartier-Bresson, francouzský fotograf a humanista

Číst dál...

23.února 2019
14:00 – 20:00
Praha 3 - Žižkov
pro mírně a středně pokročilé
Cena: 1 990 Kč

Každý den se odehrává kolem nás řada společenských, kulturních, politických a sportovních událostí, které je nutné zdokumentovat. Někdy stačí jednou zdařilou fotografií, doprovázenou krátkým doprovodným textem, jindy příběhem, skrytým v sérii několika snímků. Nepřeberné množství novin, časopisů a záplava nově vznikajících periodik nebo zpravodajských serverů má enormní požadavky na obrazovou část a reportážní fotografie se tak dnes stala jednou z nejžádanějších fotografických disciplín.

Číst dál...

neděle 24. února 2019
9:00 – 16:30
Praha 3 - Žižkov
pro mírně a středně pokročilé
Cena: 2 490 Kč

„Chceš-li se stát slavným, fotografuj slavné lidi,“ tvrdí hvězda světové portrétní fotografie, americká fotografka Annie Leibovitz. Není to náhoda, že z fotografických disciplín se nejvíce pozornosti těší právě portrétní a figurální fotografie. Možná proto, že snad každý začínající fotograf namířil objektiv svého fotoaparátu ze všeho nejdříve na své blízké a přátele. Anebo je to možná tím, že těm nejtalentovanějším fotografům, kteří fotografují právě celebrity, přináší peníze a slávu.

Číst dál...

10.3. 2019 - MČR v alpských disciplínách
8:00 - 18:00 hod.
Špindlerův Mlýn, Hořice, Praha
Cena: 2 990 Kč

Společně s Martinem Sidorjákem chystám na rok 2019 další řadu velice úspěšných workshopů sportovní fotografie. Tentokrát jich bude v průběhu roky mnohem více a navíc v různých regionech naší vlasti. Dostane se na letní i vyloženě zimní sporty...   

Číst dál...

březen - duben 2019
termín bude upřesněn
Isle of Skye, Skotsko
začátečníci i pokročilí
Cena: 20 000 Kč

Každý zapálený fotograf, ať amatér či profesionál, dříve nebo později dojde ke stejné zkušenosti. Pokud si chce dobře „zafotit“ a ještě k tomu si přivézt ze své zahraniční cesty fotografie, na které bude právem náležitě pyšný, nemůže být součástí běžného poznávacího zájezdu nebo dokonce rodinné dovolené.

Číst dál...

7. až 14. září 2019
Pakoštane, Chorvatsko
začátečníci i pokročilí
Cena: 13 900 Kč

"Chorvatsko je super, mě to vyhovuje a baví po mnoha stránkách. Z mého pohledu jednoznačně nejlepší workshop vůbec v ČR, takže si ho rozhodně nenechám ujít...." Libor Adámek - účastník 4. a 5. ročníku, přihlášen i na nadcházející 6. ročník v září 2019.

Číst dál...

V široké nabídce jednodenních monotématicky zaměřených fotografických kurzů si vyberou jak úplní začátečníci, tak i mírně či více pokročilí fotoamatéři, kteří se chtějí blíže seznámit s konkrétní fotografickou disciplínou.

Všechny Fotografické kurzy

Ideální součást sebevzdělávání mírně a středně pokročilých zájemců, kteří si chtějí intenzivněji a do větší hloubky rozšířit své znalosti a získat praktické zkušenosti ve fotografickém workshopu týkající se zvolené fotografické oblasti.

Všechny Fotografické workshopy

Cestovatelské besedy spojené s promítáním fotografií z řady exotických míst jsou vhodným doprovodným programem firemních teambuildingových akcí a veletrhů cestovního ruchu či jako samostatné přednášky pro školy, knihovny, kulturní centra nebo cestovatelské festivaly.

Všechny Fotografické besedy

Aktuální fotokurzy

Dárkové poukazy

Dárkový poukaz na fotografické kurzy

Na fotografické kurzy nebo workshopy z mé nabídky můžete koupit poukaz s celoroční platností jako dárek.

Kontaktujte mne