Fotografické workshopy a fotografické dílny

Workshop Erotika v pivováru

Vyhlášené termíny:

20. - 21. červenec 2019 volno
Cena: od 5 000 Kč

Jsou místa, která mě jako fotografa okouzlila už na první pohled. Patří mezi ně bezpochyby i prostory Černokosteleckého pivováru a jeho pivovarské muzeum. V originálním a inspirujícím prostředí mezi artefakty z předválečného období či stroji od firmy Kolben & Daněk se Vám začnou před očima zjevovat fotografie dávných krásek ale i mnohem mladší slavný snímek tenistky Martiny Navrátilové od Annie Leibovitz. Nejinak tomu bylo v mém případě, když jsem měl příležitost zde pracovat na jednom ze svých kalendářů. A rozhodl jsem se tento úžasný zážitek zprostředkovat i Vám...

Je možné volit mezi jednodenním či dvoudenním workshopem.

V sobotní dopolední části předvedu ty jednodušší i pokročilejší postupy svícení v různých  podmínkách a prostředí, včetně tzv. „key shiftingu“, neboli míchání přirozeného denního a zábleskového světla na snímku. Upozorním Vás na důležité věci v pózování, komunikaci i celkovém pojetí snímku. Odpoledne pak bude mít každý účastník dostatek času využít dostupná trvalá i záblesková světla k vlastní práci s modelkami. V průběhu celého odpoledne budu společně se svým asistentem plně k dispozici jak radou, tak i pomocí. 

Skvěle a originálně vypadající fotky už po příjezdu domu!

V nedělní části si budou moci účastníci dotáhnout své fotografie k dokonalosti a vracet se tak z Kostelce nad Černými lesy s hotovými snímky. Pořízením fotografií práce fotografa dnes zdaleka nekončí. Dopoledne Vám předvedu své workflow, které práci maximálně zefektivní. Předvedu Vám známou i méně známou úpravu tělesných proporcí a korekcí pleti ale i další tajemství retušovacích technik, používaných v glamour fotografii. V odpolední části pak budete moci za dobré paměti aplikovat nabyté vědomosti na svých fotografiích, kdy Vám budu opět se svým asistentem plně k dispozici radou, tak i pomocí.

Program sobotní části workshopu – glamour a akt:

 •   9:00 příjezd a registrace účastníků  
 •   9:30 oficiální zahájení workshopu, seznámení s lokalitou, vizážistkou, stylistkou a modelkami.
 • 10:30 teoretická část – seznámení se světelnou technikou, která bude všem účastníkům během workshopu k dispozici, ukázka svícení, komunikace s modelkou a pózování
 • 12:00 oběd v místní pivovarské restauraci ve stylu první republiky (oběd není zahrnut v ceně workshopu)
 • 13:00 – 18:00 praktická část – k dispozici budou tři modelky (dvě na glamour a jedna na akt), každý fotograf bude mít svých 45 minut na samostatnou tvorbu s každou z přítomných modelek. Během celého dne je možné konzultovat svícení, pózu i pořízené fotografie
 • 18:00 oficiální ukončení 1. dne workshopu
 • 19:00 společné večeře, během diskuze ochutnávka sudových piv z malých pivovarů včetně místní speciality 13° tmavého ležáku Černá svině (konzumace a večeře není zahrnuta v ceně workshopu a účast je dobrovolná)

V rámci dvoudenního workshopu máte příležitost se naučit minimálně dvakrát více!

Děkuji panu Bohuslavu Hybrantovi za užití těchto jeho fotografií.

Program nedělní části workshopu - postprodukce:

 • 10:00 – 12:00 zahájení workshopu a teoretická průprava k programům Adobe Lightroom a Adobe Photoshop 
  12:00 oběd v místní pivovarské restauraci ve stylu první republiky (oběd není zahrnut v ceně workshopu)
  13:00 – 18:00 samostatná práce účastníků
 • 18:00 zakončení workshopu

Komu je workshop určen:

Sobotní workshop je určen všem nadšencům a příznivcům glamour fotografie a aktu, kteří se chtějí buď zdokonalit a rozšířit si své vědomosti a zkušenosti, či využít profesionální produkce, stylingu, vizáže a zkušených modelek k pořízení špičkových fotografií. Svou úrovní je určen od zapálených pokročilých amatérů, kteří umí ovládat svůj fotoaparát a znají základní fotografické pojmy (čas, clona, ISO, hloubka ostrosti, expoziční režimy apd.) až po pokročilé fotografy, kteří si chtějí obohatit své portfolio.

Nedělní workshop je pak vhodný pro začínající i pokročilejší fotografy, kteří chtějí získat kompletní znalosti v oblasti postprodukce.

Co s sebou:

Fotoaparát, objektivy, baterie s nabíječkou, paměťové karty, čtečku na transfer fotografií. vlastní notebook s editačním programem Lightroom a Adobe Photoshop, případně tablet.

Místo konání:

Černokostelecký pivovar se nachází v Kostelci nad Černými lesy, cca. 40 km východně od Prahy mezi Říčany a Kutnou Horou. Bezproblémové parkování zdarma.

Během celého workshopu se Vám dostane spousta praktických rad a konzultací.

Cena za první den workshopu:

1. varianta: focení s modelkou ve stylu glamour i akt - 6 500 Kč

2. varianta: focení s modelkou pouze ve stylu glamour - 5 000 Kč   

Cena za druhý den workshopu (postprodukce): 3 500 Kč (v případě objednání obou dnů worskhopu současně je v případě 1. varianty cena 9 000,- Kč a v případě 2. varianty 7 500 Kč). Tuto část je možné si na místě na plnou cenu zakoupit i během prvního dne.

Účastníci některého z mých předchozích workshopů mají slevu 500 Kč.

V případě zájmu o ubytování je nutné to uvézt v objednávce. K dispozici je osmilůžkový pokoj s vlastní koupelnou a toaletou - cena 380 Kč/osobu nebo šestilůžkový pokoj, který má jednu společnou koupelnu na chodbě s dalšími dvěma pokoji - cena 290 Kč/lůžko. Cena není zahrnuta v ceně workshopu a hradí se na místě.

Workshop probíhá za významné podpory společnosti FOMEI a.s.

Upozornění pro držitele celoročních dárkových poukazů

Účast ve zvoleném termínu je nutné potvrdit emailem nebo telefonicky nejpozději 10 dní před kurzem - v opačném případě nemohu garantovat volné místo.

Svou přihláškou účastník vyjadřuje souhlas s Všeobecnými obchodními podmínkami zde uvedenými https://www.fotokurzy.org/vseobecne-obchodni-podminky 

Důležité informace o konání workshopu:

Nejbližší termín:
20. - 21. červenec 2019, 9:00 – 18:00 volno
Doba trvání:
8 hodin
Místo konání:
Černokostelecký pivovar - Kostelec nad Černými lesy
Cena workshopu s DPH:
od 5 000 Kč
Počet účastníků:
maximálně 8

Aktuální fotokurzy

Dárkové poukazy

Dárkový poukaz na fotografické kurzy

Na fotografické kurzy nebo workshopy z mé nabídky můžete koupit poukaz s celoroční platností jako dárek.

Kontaktujte mne