Jednodenní fotografické kurzy

Kurz Streetphoto – dobrodružství na dosah

Vyhlášené termíny:

neděle 20. ledna 2019 volno
neděle 21 dubna 2019 volno
Cena: 1 990 Kč

„Fotografie není jako malířství. Kreativní část proběhne ve zlomku vteřiny, když exponujete snímek. Vaše oko musí vidět kompozici nebo výraz života, který vám právě sám život přináší, a vy musíte intuitivně vědět, kdy cvaknout fotoaparátem. Co jednou propásneme, to už se nebude opakovat,“ Henri Cartier-Bresson, francouzský fotograf a humanista

Nepropásněte svou životní šanci a připojte se společně s námi na fotografický lov. Pokuste se zachytit na svou paměťovou kartu malé lidské příběhy a prosté situace, které nabízí největší světové jeviště - obyčejná ulice. Nesnažte se už zaujmout svými fotografiemi pouze své blízké. Dejte si vyšší cíle. Naučte se jimi vyprávět příběhy pro široké spektrum diváků a zaznamenejte svět kolem nás i pro generace příští. Na první pohled se někomu může zdát street photography neboli pouliční fotografie snadná. Opak je ale pravdou. Pozorný divák dokáže velmi rychle odlišit banální snímek od fotografií, které v něm vyvolávají emoce a probouzejí fantazii.

Najdi v sobě odvahu a vydej se s námi za dobrodružstvím!

Streetphotography nachází inspiraci v sociální a humanistické fotografii z přelomu devatenáctého a dvacátého století. Je o člověku a pro člověka. Prozrazuje mnohé nejen o lidech před objektivem ale i za fotoaparátem. Je o osobnosti, o fotografových zkušenostech a předvídavosti, o jeho empatiích a vnímání světa. Úspěšný tvůrce umí ovládat nejen svůj aparát, ale dokáže zastavit čas v ten správný zlomek sekundy. V tu - pro nezkušené a netrénované oko - téměř nepostřehnutelnou chvilku. Dokonalou směsici dobrého světla, zajímavé kompozice a prchavého okamžiku, jenž, jak říká klasik, se vícekrát nebudou opakovat.

Nauč se dívat kolem sebe jako fotograf!

Samotný kurz je rozdělen do tří bloků. V jeho první části Vás seznámím v teoretické rovině s touto moderní a populární fotografickou disciplínou a na řadě praktických příkladů a ukázek proberou její úskalí a technická specifika. Vybavení novými poznatky se následně vydáme společně do ulic a budete se je snažit uplatnit v praktické části. Po návratu bude probíhat během projekce pořízených fotografií společná diskuze a vyhlášení nejzdařilejší fotografie dne.

V rámci kurzu se mimo jiné dozvíte:

 • jaké technické vybavení je vhodné a jaké nároky klást na jeho případné pořízení
 • jak správně určit expozici a jakou zvolit expoziční strategii v exteriéru i interiéru
 • základní principy fotografování za zhoršených světelných podmínek
 • jak kreativně používat vyvážení bílé
 • o možnostech využití vestavěného či externího elektronického blesku
 • o specifikách práce s bleskem v kombinaci se stávajícím osvětlením
 • o základních kompozičních pravidlech a jejich vlivu na výslednou fotografii
 • o kreativním způsobu využití perspektivy a hloubku ostrosti
 • o vlivu volby místa a okamžik stisku spouště na výsledek
 • o zákonných právech pouličního fotografa
 • o nejčastějších chybách a jak se jich vyvarovat
 • i několik rad a triků uplatňovaných ve streetphoto

Cíl fotografického kurzu

V tomto kurzu jde především o to se fotografováním dobře bavit, udělat si radost a potěšit sebe i své okolí řadou vyvedených snímků. Možná se i malinko zbavit ostychu snímat na ulici lidi a opustit zažité bezmyšlenkovité pořizování náhodných a bezduchých scén. Pouliční fotografie není o technice. Ani ten nejdražší fotoaparát vám nezajistí správnou kompozici a nespustí závěrku v rozhodujícím okamžiku. Proto i běžný kompakt i přes své limity vám umožní pořídit zdařilou fotografii. A o tu přeci jde!

Komu je kurz určen

Chystáte se na zahraniční cestu a chtěli byste si na památku přivézt domů více než obyčejné dovolenkové fotografie? Anebo se jenom rádi touláte ulicemi a pozoruje lidi kolem sebe? Pak bude pro vás ideální průpravou i tréninkem právě tento kurz. Je určen přímo pro všechny začínající i pokročilejší fotografy, kteří mají chuť se zdokonalit a pořizovat obsahově i technicky lepší fotografie. Jediným předpokladem jsou základy ovládání a nastavení vašeho fotoaparátu a jeho expozičních režimech.

Co si sebou přinést

Hlavně fantazii, touhu poznat nepoznané a dobrou náladu! A samozřejmě i svůj fotoaparát.

Upozornění pro držitele celoročních dárkových poukazů

Účast ve zvoleném termínu je nutné potvrdit emailem nebo telefonicky nejpozději 10 dní před kurzem - v opačném případě nemohu garantovat volné místo.

Svou přihláškou účastník vyjadřuje souhlas s Všeobecnými obchodními podmínkami zde uvedenými https://www.fotokurzy.org/vseobecne-obchodni-podminky 

Důležité informace o konání kurzu:

Nejbližší termín:
neděle 20. ledna 2019, 9:00 – 16:30 volno
Další termín:
neděle 21 dubna 2019, 9:00 – 16:30 volno
Doba trvání:
7,5 hodiny
Místo konání:
Praha 3 - Žižkov
Cena kurzu s DPH:
1 990 Kč
Požadovaná úroveň:
pro mírně a středně pokročilé
Počet účastníků:
maximálně 5
Další informace:
Další termín bude vypsán počátkem roku 2018

Aktuální fotokurzy

Dárkové poukazy

Dárkový poukaz na fotografické kurzy

Na fotografické kurzy nebo workshopy z mé nabídky můžete koupit poukaz s celoroční platností jako dárek.

Kontaktujte mne