Jednodenní fotografické kurzy

Profesionální portrétní fotografie od A do Z

Vyhlášené termíny:

neděle 24. února 2019 volno
neděle 28. dubna 2019 volno
Cena: 2 490 Kč

„Chceš-li se stát slavným, fotografuj slavné lidi,“ tvrdí hvězda světové portrétní fotografie, americká fotografka Annie Leibovitz. Není to náhoda, že z fotografických disciplín se nejvíce pozornosti těší právě portrétní a figurální fotografie. Možná proto, že snad každý začínající fotograf namířil objektiv svého fotoaparátu ze všeho nejdříve na své blízké a přátele. Anebo je to možná tím, že těm nejtalentovanějším fotografům, kteří fotografují právě celebrity, přináší peníze a slávu.

Ať jsou již vaše ambice v oblasti portrétní fotografie jakékoliv, určitě se vyplatí vkročit do tohoto náročného oboru po všech stránkách co nejlépe připraveni. A k tomu je určen kurz "Profesionální portrétní fotografie", který je zaměřen na zvládnutí jak jednoduchých, tak i složitějších fotografických postupu, jež vedou k pořízení moderního interiérové a studiového portrétu.

Základem zdařilého portrétu je vhodné nasvícení - postprodukcí ho už nezachráníš!

Nedílnou součástí fotografického procesu je dobré zvládnutí techniky. Proto se hned úvodem seznámíme s ovládáním ateliérového zábleskového zařízení a ukážeme si, jak správně určit ideální expozici a nastavit fotoaparát.

V druhé části si nejen osvojíme obecné teorie a zákonitosti fotografování v ateliéru ale především praktické činnosti od vytvoření scény až po správný postup nasvícení portrétu. Na přítomné modelce bude demonstrováno celkem sedm základních způsobů nasvícení modelu a popsány rozdíly mezi nimi. Opomenuta samozřejmě nebude ani komunikace a práce s modelem.

Nauč se svou fotografií vyjádřit osobnost portrétované osoby.

V rámci kurzu se mimo jiné dozvíte:

  • Mnoho o ateliérové osvětlovací technice a příslušenství, flashmetru a jeho ovládání
  • Jak správně určit expozici - měření dopadajícího a odraženého světla, gray card
  • Co je to světelný poměr – vztah mezi hlavním a doplňkovým světlem
  • Jaké existují základní a pokročilé typy svícení portrétu postupně až čtyřmi světly
  • Jak pracovat s modelem - korekce a potlačení „nedokonalostí“ portrétovaných osob
  • Zvučná jména fotografů a pro inspiraci se seznámíte s jejich tvorbou

Všichni účastníci kurzu dostanou prostor pro samostatnou práci a vše si budou moci sami vyzkoušet. Průběžně budete upozorňováni na případné chyby, kterých byste se měli do budoucna vyvarovat a během celého dne se vám bezprostředně dostane praktických rad a konzultací od profesionálního fotografa.

Cíl fotografického kurzu

Na rozdíl od kurzu Základy portrétní fotografie - na který tento kurz volně navazuje – se účastníci už výhradně zabývají pouze profesionálními metodami práce fotografa v interiéru a ateliéru tak. Účastník by tak měl být po jeho absolvování schopen obstát v konkurenci ostatních fotografů, věnujícím se komerčně portrétní a figurální fotografii.

Komu je kurz určen

Kurz Profesionální portrétní fotografie je určen všem více či méně pokročilým fotoamatérům, kteří již vlastní nebo uvažuji o rozšíření své fototechniky o ateliérové zábleskové zařízení. Velký zážitek ale přinese i těm, kteří se jen chtějí seznámit se specifiky fotografování v ateliéru nebo si ho sami na vlastní kůži vyzkoušet a přinést si domu spoustu zdařilých fotografií, které by jinde jen stěží pořídil.

Co si sebou přinést

pouze vlastní fotoaparát a chuť se něco naučit

Upozornění pro držitele celoročních dárkových poukazů

Účast ve zvoleném termínu je nutné potvrdit emailem nebo telefonicky nejpozději 10 dní před kurzem - v opačném případě nemohu garantovat volné místo.

Svou přihláškou účastník vyjadřuje souhlas s Všeobecnými obchodními podmínkami zde uvedenými https://www.fotokurzy.org/vseobecne-obchodni-podminky 

Důležité informace o konání kurzu:

Nejbližší termín:
neděle 24. února 2019, 9:00 – 16:30 volno
Další termín:
neděle 28. dubna 2019, 9:00 – 16:30 volno
Doba trvání:
7,5 hodiny
Místo konání:
Praha 3 - Žižkov
Cena kurzu s DPH:
2 490 Kč
Požadovaná úroveň:
pro mírně a středně pokročilé
Počet účastníků:
maximálně 5

Aktuální fotokurzy

Dárkové poukazy

Dárkový poukaz na fotografické kurzy

Na fotografické kurzy nebo workshopy z mé nabídky můžete koupit poukaz s celoroční platností jako dárek.

Kontaktujte mne