Jednodenní fotografické kurzy

Fotografujeme děti aneb portrétní fotografie pro každého

Vyhlášené termíny:

neděle 27. ledna 2019 volno
sobota 13. dubna 2019 volno
Cena: 2 390 Kč

Chcete vytvářet působivé portréty vašich blízkých a přátel, či zaznamenávat prchavé okamžiky a proměny vaší malé ratolesti? Nebo jste se do toho již pustili, ale nejste s výsledky svého snažení příliš spokojeni? Chcete se zlepšit natolik, abyste mohli svými fotografiemi někoho obdarovat, a být na výsledky své práce pyšní i po mnoha letech? Není lepší a jednodušší cesty, než se něco přiučit od profesionálního fotografa a přihlásit se do našeho kurzu.

Ve svém kurzu vás přesvědčím, že zdařilého portrétu lze dosáhnou i za pomoci skromných prostředků, a že technika skutečně není tím rozhodujícím faktorem.

Důležitější, než vlastnit drahou fotografickou techniku, je mít tu svou zcela pod kontrolu.

Důležité pro vznik kvalitního portrétu je dobře zvolený úhel záběru, vhodné pozadí, póza a především správné nastavení fotoaparátu. Prostě osvojit si pár jednoduchých technických vědomostí a obecných pravidel. A pak je tu světlo! Fotograf by měl umět světlo „ovládat“ a přizpůsobit ho vlastním představám a potřebám, protože fotografie je i o práci se světlem a znalosti jeho chování a zákonitostí.

Na všechny tyto hlediska je můj výukový program orientován. V rámci obecné teorie mám pro vás připraveno množství velmi užitečných rad a tipů pro práci s cenově dostupnou technikou v přirozeném prostředí či v improvizovaném domácím portrétním ateliéru.

Získané dovednosti si budete moci ihned vyzkoušet na přítomné dětské fotomodelce.

V rámci kurzu se mimo jiné dozvíte:

  • O základní fotografické výbavě
  • Jak určit správně expozici
  • Vše o práci s odraznou deskou
  • Jak pořídit portrét v domácím prostředí v přirozeném světle
  • Jak pořídit portrét v domácím prostředí s pomocí externího blesku nebo lampy
  • O specifikách pořízení portrétů v exteriéru a jeho zákonitosti - výběr prostředí a pozadí, určení správné expozice a fill-in použití vestavěného bleskuPortrét v exteriéru a jeho zákonitosti (výběr prostředí a pozadí, určení správné expozice)
  • Jak pořídit noční portrét s použitím externího nebo interního blesku

Cíl fotografického kurzu

Účastníci se zdokonalí v pořizování portrétních fotografií v přirozeném prostředí bez použití nákladné ateliérové techniky. Celý program je koncipován tak, aby ho pochopil i začínající amatérský fotograf a mohl si tak rozšířit své znalosti a vědomosti v oblasti portrétní fotografie. Absolvování se doporučuje všem, kteří by se v budoucnu rádi zapsali do volně navazujícího kurzu Profesionální portrétní fotografie.

Komu je kurz určen

Kurz je určen všem začátečníkům, kteří se chtějí naučit pořizovat kvalitní portréty svých blízkých ale i pokročilejším fotografů, kteří mají v úmyslu si vytvořit malý domácí ateliér a pořizovat fotografie dětí i dospělých komerčně.

Co si sebou přinést

Vlastní fotoaparát ideálně včetně externího blesku a chuť se něco naučit.

Upozornění pro držitele celoročních dárkových poukazů

Účast ve zvoleném termínu je nutné potvrdit emailem nebo telefonicky nejpozději 10 dní před kurzem - v opačném případě nemohu garantovat volné místo.

Svou přihláškou účastník vyjadřuje souhlas s Všeobecnými obchodními podmínkami zde uvedenými https://www.fotokurzy.org/vseobecne-obchodni-podminky 

Důležité informace o konání kurzu:

Nejbližší termín:
neděle 27. ledna 2019 , 9:00 - 16:30 volno
Další termín:
sobota 13. dubna 2019, 9:00 - 16:30 volno
Doba trvání:
7,5 hodiny
Místo konání:
Praha 3 - Žižkov
Cena kurzu s DPH:
2 390 Kč
Požadovaná úroveň:
pro mírně a středně pokročilé
Počet účastníků:
maximálně 5

Aktuální fotokurzy

Dárkové poukazy

Dárkový poukaz na fotografické kurzy

Na fotografické kurzy nebo workshopy z mé nabídky můžete koupit poukaz s celoroční platností jako dárek.

Kontaktujte mne