O mně

Více než 30 let praxe profesionálního fotografa

V čem jsou mé fotografické kurzy a workshopy odlišné od velkého množství podobných událostí a akcí? Především je to mnohaletá osobní zkušenost.
Jmenuji se Kamil Rodinger a jsem absolventem Střední průmyslové školy grafické v Praze – obor užitá fotografie. Po dokončení studia jsem pracoval osm let jako fotoreportér v tiskové agentuře a později i týdeníku. V letech 2001 až 2003 jsem působil jako vedoucí fotooddělení v televizi Nova.

V roce následujícím jsem založil profesionální fotografické studio Rodingerphoto.com, které působí úspěšně v oblasti komerční dodnes. Podílel jsem se na řadě reklamních kampaní významných českých i zahraničních firem, které byly prezentovány v řadě zemí Evropy, mimo jiné pro firmy Telefonica O2, Conoco, Braun, Philips, Sellier & Bellot, Procter & Gamble, Ferrero Rocher, Henkel, automobilku Škoda Auto, stavební společnost Strabag nebo České dráhy, letecké společnosti British Airways a Garuda Indonesia či Pivovary Staropramen a Pilsner Urquell (SABmiller Europe).

UČTE SE PŘÍMO U PROFESIONÁLŮ, TEORETIKY NECHTE ŠKOLÁM!

Přestože těžiště mé práce leží v oblasti reklamní, portrétní a módní fotografie, stále rád „odbíhám“ k reportážní fotografii a externě spolupracuji s řadou časopisů. Hlavním tématem mé volné tvorby je streetphoto a travelphoto.

Společně s několika dalšími českými fotografy jsem se pokusil poodhalit osobní pohled na tajemství fotografické kompozice v knize „Naučte se komponovat kreativně“ (Zoner Press) nebo v otevřeném rozhovoru s paní Editou Pacovskou a Jiřím Hellerem v knize „Večery s fotografem“.

Své zkušenosti v oboru jsem v letech 2006 až 2012 zúročil jako lektor rekvalifikačních ale i jednodenních monotematických kurzů a workshopů, pořádaných Institutem digitální fotografie. Za dobu působení v této společnosti jsem si uvědomil zásadní rozdíl v přístupu vzdělávací instituce a člověka z praxe k účastníkům kurzů. Těchto poznatků a rozdílů se trvale snažím využít ve svých soukromých aktivitách.

Aktuální fotokurzy

Dárkové poukazy

Dárkový poukaz na fotografické kurzy

Na fotografické kurzy nebo workshopy z mé nabídky můžete koupit poukaz s celoroční platností jako dárek.

Kontaktujte mne

Co o mně lidé říkají

Neexistuje pro mne větší motivace do další práce, než jsou pochvalná slova. Velice si jich považuji a dělají mi velikou radost. Poděkování ovšem patří také účastníkům mých kurzů a workshopů, protože náš společně strávený čas je neméně obohacující, inspirativní a povzbuzující i pro mne...

Láďa Vejtruba, Děčín

Dobrý den pane Rodingere, chtěl bych Vám a panu Sidorjakovi touto cestou poděkovat za workshop – sportovní fotografie, dne 11.6.2013 na Štvanici. Byl to jeden z nejlepších workshopů, který jsem kdy...

Ilona Sochorová

Vážený pane Rodingere, před týdnem jsem absolvovala váš seminář "Profesionální portrét" (který mě velice pomohl a posunul dál), několik z nás na vás naléhalo, že by pro nás bylo velkým přínosem býti někdy...

Jan Walter

Kurz byl naprosto skvělý, naučil jsem se spoustu nových věcí, moc děkuji a rád se s vámi uvidím na dalším kurzu! Jan Walter – účastník kurzu pro začátečníky