O mně

Více než 30 let praxe profesionálního fotografa

V čem jsou mé fotografické kurzy a workshopy odlišné od velkého množství podobných událostí a akcí? Především je to mnohaletá osobní zkušenost.
Jmenuji se Kamil Rodinger a jsem absolventem Střední průmyslové školy grafické v Praze – obor užitá fotografie. Po dokončení studia jsem pracoval osm let jako fotoreportér v tiskové agentuře a později i týdeníku. V letech 2001 až 2003 jsem působil jako vedoucí fotooddělení v televizi Nova.

V roce následujícím jsem založil profesionální fotografické studio Rodingerphoto.com, které působí úspěšně v oblasti komerční dodnes. Podílel jsem se na řadě reklamních kampaní významných českých i zahraničních firem, které byly prezentovány v řadě zemí Evropy, mimo jiné pro firmy Telefonica O2, Conoco, Braun, Philips, Sellier & Bellot, Procter & Gamble, Ferrero Rocher, Henkel, automobilku Škoda Auto, stavební společnost Strabag nebo České dráhy, letecké společnosti British Airways a Garuda Indonesia či Pivovary Staropramen a Pilsner Urquell (SABmiller Europe).

UČTE SE PŘÍMO U PROFESIONÁLŮ, TEORETIKY NECHTE ŠKOLÁM!

Přestože těžiště mé práce leží v oblasti reklamní, portrétní a módní fotografie, stále rád „odbíhám“ k reportážní fotografii a externě spolupracuji s řadou časopisů. Hlavním tématem mé volné tvorby je streetphoto a travelphoto.

Společně s několika dalšími českými fotografy jsem se pokusil poodhalit osobní pohled na tajemství fotografické kompozice v knize „Naučte se komponovat kreativně“ (Zoner Press) nebo v otevřeném rozhovoru s paní Editou Pacovskou a Jiřím Hellerem v knize „Večery s fotografem“.

Své zkušenosti v oboru jsem v letech 2006 až 2012 zúročil jako lektor rekvalifikačních ale i jednodenních monotematických kurzů a workshopů, pořádaných Institutem digitální fotografie. Za dobu působení v této společnosti jsem si uvědomil zásadní rozdíl v přístupu vzdělávací instituce a člověka z praxe k účastníkům kurzů. Těchto poznatků a rozdílů se trvale snažím využít ve svých soukromých aktivitách.

Aktuální fotokurzy

Dárkové poukazy

Dárkový poukaz na fotografické kurzy

Na fotografické kurzy nebo workshopy z mé nabídky můžete koupit poukaz s celoroční platností jako dárek.

Kontaktujte mne

Co o mně lidé říkají

Neexistuje pro mne větší motivace do další práce, než jsou pochvalná slova. Velice si jich považuji a dělají mi velikou radost. Poděkování ovšem patří také účastníkům mých kurzů a workshopů, protože náš společně strávený čas je neméně obohacující, inspirativní a povzbuzující i pro mne...

Lenka Brunclíková, Plzeň

Pane Rodingere, ještě jednou děkuji za příjemný kurz Streetphoto, který splnil veškerá očekávání a určitě Vás ráda doporučím... Mgr. Lenka Brunclíková, katedra antropologie, Západočeská univerzita v...

Sabina Knoflíčková, Brno

Pěkný den pane Rodingere, dvoudenní víkendový kurs byl moc fajn, osobně jsem si hodně zkušeností odnesla a jistě je využiji dále při focení a práci. Celkově byla dobrá atmosféra, i Váš asistent...

Karel Hana

Dobrý den, chtěl bych velice moc poděkovat za kurz panu Rodingerovi a dodatečně mu popřát všechno nejlepší, hlavně hodně zdraví, štěstí i dobré pohody k svátku, určitě jsme se neviděli naposledy....